duszniki

Już tylko miesiąc pozostał do startu w Uphillu Duszniki-Zdr - Zieleniec. Dokładnie 13 sierpnia br. o godz. 11,00 wystartujemy, a tak naprawdę to WY wystartujecie.  Dla tych, którzy już brali udział informacja, że trasa nie zostaje zmieniona, a dla chcących wystartować po raz pierwszy kilka technicznych informacji. Zapisów prosimy dokonywać poprzez stronę www.izawody.pl.

 

Chcemy, by przed samym startem było jak najmniej załatwiania formalności w Biurze Zawodów, które tradycyjnie mieścić się będzie przy ul. Zdrojowej 8. Podpisujemy oświadczenie o stanie zdrowia, odbieramy numer startowy, przebieramy się i możemy udać się na rozgrzewkę. Do dyspozycji mamy pętlę 350 m ( stary tor do jazdy na łyżworolkach), a od godziny 10,45 rozgrzewamy się już w okolicy startu na ulicy Wojska Polskiego. Biuro Zawodów od startu to odległość ok 250 m. Udostępniamy też możliwość przetransportowania rzeczy z rejonu startu na metę. Pozostaje juz tylko czekać na sygnał startera i w drogę.

Do pokonania dystans 10,3 km  i łączna suma przewyższeń 374 metry. Na trasie, mniej więcej na 7 kilometrze przygotujemy dla Was punkt z wodą i izotonikiem. Meta na wysokości " dużego parkingu" w Zieleńcu, a dla lepszego zobrazowania - na wysokości wieży z antenami sieci komórkowych. Tradycyjnie czekamy na ostatniego zawodnika na mecie i udajemy się do Ośrodka Absolwent ( 300 metrów za metrów po prawej stronie) gdzie jak co roku odbędzie się ceremonia zakończenia.

Pierwsze 8 kilometrów to droga całkowicie zamknięta, a następnie biegniecie przy ruchu ograniczonym. Wielka prośba o zachowanie szczególnej ostrożności, bo to nie miejsca, czasy i nagrody, a Wasze bezpieczeństwo i satysfakcja z pokonania własnych słabości są najważniejsze. Po zakończeniu dla tych, którzy nie dysponują własnym,  mobilnym serwisem zapewniamy transport do Dusznik-Zdroju. Zapewne chcecie wiedzieć jakie są rekordy trasy ??

Do pobicia są : wśród mężczyzn czas 27:56 ( Radek Sretr) i wśród kobiet 30:55 ( Klara Moravcova ). A co potem...??? Odpoczynek, relax, degustacja wód mineralnych w Parku Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju, uczta dla ducha czyli recital finałowy Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego i....przygotowania do mini maratonu na nartorolkach 14 sierpnia na trasie Niemojów-Spalona, ale o tym za kilka dni...

 

informacja prasowa organizatora/ Janusz Rajzer