duszniki

Po ubiegłorocznym sukcesie jakim był niewątpliwie ubiegłoroczny Uphill na nartorolkach w Dusznikach organizatorzy przygotowali kolejną atrakcję. W tym roku impreza poszerzy się o koleJną konkurencję czyli mini maraton na dystansie 21 kilometrów. W obu biegach można biegać stylem klasycznym, dowolnym oraz na nartorolkach terenowych. Poniżej prezentujemy komunikat zawodów.

 

 

Regulamin Zawodów

Uphill na nartorolkach Duszniki-Zdrój - Zieleniec

Mini maraton na nartorolkach Niemojów - Spalona 

Duszniki Zdrój - Zieleniec 13-14.08.2016

 

Organizator:Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju oraz  Miasto i Gmina Bystrzyca Kłodzka.

Miejsce i czas:

-13.08.2016 - start 11:00 godz. z Duszniki Zdrój ; ul. Wojska Polskiego z metą na głównym parkingu w Zieleńcu (sobota)

- 14.08.2016 – start 11:00 godz. z Niemojowa koło Zajazdu „Gościniec” z metą na wysokości schroniska Jagodna (niedziela)

                           

Najważniejsze info dot. rozegrania zawodów :

- Ustala się limit startujących UPHILL na max 120 osób Start masowy Dystans ok 12 km ; przewyższenie ok. 400 m.  Limit startujących na MINI MARTON ustala się na 120 osób. Dystans ok 21 km. Start masowy. Zawody rozegrane będą w kat. open kobiet i mężczyźn i z podziałem na kategorie wiekowe :

                   M1 – K1                     do 30 roku życia ur. do 1986

                   M2 – K2                     do 40 roku życia ur. 1985-1976

                   M3 – K3                     do 50 roku życia ur. 1975-1966

                   M4 – K4                     powyżej 50 roku życia – ur 1965 i starsi

Klasyfikacja w kategoriach wiekowych prowadzona będzie pod warunkiem startu w danej kat. wiekowej min. 5 zawodników. W kategorii nartorolki terenowe typu Skike prowadzona będzie jedynie klasyfikacja open bez podziału na kategorie wiekowe.

UPHILL - Zawody rozegrane będą stylem dowolnym , klasycznym oraz na nartorokach terenowych typu SKIKE. Organizatorzy nie przewidują ograniczeń dot. rodzaju kółek do nartorolek.

MINI MARATON - Zawody rozegrane będą stylem dowolnym , klasycznym oraz na nartorolkach terenowych typu SKIKE.  Uczestnicy posługujący się nartorolkami o rozstawie kół nie mniejszym niż 530 mm wyposażonymi w biegowe wiązania narciarskie i czarne - gumowe kółka:

  • dla rywalizacji techniką klasyczną - o średnicy do 80 mm,
  • dla rywalizacji techniką dowolną - o średnicy do 100 mm.

Uczestnicy obydwu konkurencji zobowiązani są do startu w  kasku i okularach ochronnych!

- Zawodnicy posiadający licencje PZN i PZBth klasyfikowani będą poza klasyfikacją ogólną.

- W dniu 13.08.2016 dla zawodników od godz 10:40 ( 20 min przed startem ) zostanie zamknięta część ul. Wojska Polskiego na przeprowadzenie rozgrzewki. Zawody rozegrane zostaną przy zamkniętym ruchu drogowym na odcinku Duszniki Zdrój - skrzyżowanie Zieleniec-Międzylesie, oraz w ruchu drogowym ograniczonym na podbiegu skrzyżowanie Zieleniec -Międzylesie - meta ( parking główny)

- Na trasie znajdować się będzie jeden punkt odżywczy usytuowany na ok 7 km trasy.

- W dniu 14.08.2016 – zawody rozgrywane będą przy ograniczonym ruchu kołowym ze szczególnym zabezpieczeniem w miejscach mniej bezpiecznych. ( skrzyżowania, zjazdy )

- Zabrania się " podciąganie " zawodnika na trasie np. poprzez jazdę na rowerze, bieg itp na odcinku dłuższym niż 50 m. Na trasie znajdować się będą sędziowie " lotni" kontrolujący przestrzeganie regulaminu.

- Zawody będą rozgrywane bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

- O zwycięstwie decyduje najlepszy czas biegu uzyskany na mecie.

- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w stosunku do uczestników zawodów oraz osób trzecich. Nieprzestrzeganie regulaminu oraz niedostosowanie się do uwag i poleceń organizatora zawodów powoduje dyskwalifikacje zawodnika

- Wszystkie kwestie sporne dotyczące rozgrywania zawodów oraz rywalizacji rozstrzyga organizator.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w niniejszym Regulaminie, które ewentualnie  zostaną  opublikowanych do końca lipca br.

- Zawodników obowiązuje opłata startowa w wysokości 40 zł za każdy bieg płatna na konto MOKiS Duszniki Zdrój ; Bank Spółdzielczy nr konta 37 9523 0001 2000 1128 2000 0001 z dopiskiem „ UPHILL” lub „MINIMARATON” bądź też opłata startowa w wysokości 80 zł  „UPHILL I MINIMARATHON”. W dniu zawodów opłata startowa wynosi 50 zł za każdy bieg. Do listy startujących oraz do limitu wliczamy jedynie tych zawodników, którzy dokonali wpłaty. Stąd prośba o przemyślane zapisy oraz wcześniejsze dokonanie wpłat. Dziękujemy ))

- Nagrody : nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc 1-3 w kat open oraz dla zawodników za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych. Dla wszystkich pamiątkowe medale i dyplomy uczestnictwa. Dla wszystkich startujących odbędzie się losowanie nagród rzeczowych po zakończeniu zawodów.

- Pełny wykaz nagród podany zostanie do końca lipca 2016.

 

- Transport – organizatorzy zapewniają w dniu 13.08.2016 ( sobota uphill) transport rzeczy zawodników z rejonu startu na metę oraz transport zawodników z mety w Zieleńcu do Dusznik Zdroju. W dniu 14.08.2016 ( niedziela mini maraton ) organizatorzy zapewniają transport zawodników z Dusznik-Zdr do Niemojowa, a następnie transport ze Spalonej do Dusznik-Zdroju. Wyjazd nastąpi spod MOKiS ( Biuro Zawodów ) ul. Zdrojowej 8 o godz. 9,45. Zjazd ok 15 min po dekoracji.

- Każdy uczestnik odbierający numer startowy podpisuje oświadczenie o stanie zdrowia. Odbiór numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

- Zapraszamy na poczęstunek po zakończeniu zawodów.

    - Wszelkie informacje dostępne na FB „ jamrozowa polana autoryzowany serwis” oraz            stronie www.jamrozowa.eu

- Biuro zawodów i wydawanie numerów czynne w dniu 13.08.2015 od godziny 9,00 w budynku MOKiS ul. Zdrojowa 8 ( ok 250 m od startu )  ; Duszniki Zdrój oraz w dniu 14.08.2016 od godz, 8,00-9,30 )  Wszelkie inne informacje pod nr tel 515 159 740 oraz e-mail : sport@duszniki.pl.

 

ZAPISY  -  TUTAJ

 

                       Zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy w sportowym duchu

                                                           ORGANIZATORZY