silvini

Silvini Skiroll Classics cykl zawodów na nartorolkach rozgrywany u anszych południowych sąsiadów startuje dwoma biegami w najbliższy weekend 2-3 lipca. W sobotę zawodników czeka bieg dystansowy na 27,5 km niedziela to 10-cio kilometrowy uphill o przewyższeniu 640 metrów.

 

informacja prasowa organizatora:

 

Inauguracyjne zawody cyklu Silvini Skiroll Classics 2016 zainaguruje sezon w nadchodzący weekend w Jawornikach i Beskidach. Wszystko rozpocznie się w sobotę o 15.30 keidy zawodnicy wyruszą na 28 kilometrowy odcinek z Vsetina do Velkych Karlovic gdzie znajduje sie meta. Po zawodach dla wszystkich uczestników odbędzie się tradycyjny powitalny bankiet z muzyką.

 

Drugi bieg weekendu to niedziela (03.07) kiedy to zawodnicy będą rywalizować na trasie uphillu na dystansie 10 kilometrów i przewyższeniu wynoszącym 640 metrów.

 

W zawodach rywalizuje się nie tylko o pojedyńcze etapowe zwycięstwa, ale także o żółtą koszulkę lidera (podobnie jak w etapowych wyścigach kolarskich) oraz w klasyfikacji drużynowej. W tym sezonie zobaczymy na starcie 10 zespołów z Czech i Polski łącznie z Silvini Madshus Team i ubiegłorocznym zwycięzcą w tej klasyfikacji Atlas Craft Team.

 

Na starcie będzie można walczyć z największymi gwiazdami czeskich biegów narciarskich jak Stanisław Rezacz, Jirzi Rorzarek czy Adela Boudikowa.

 

Zapraszamy na Silvini Skiroll Classics 2016. TUTAJ znajdziecie kalendarz zawodów.

 

kace