radeburg

Open German Roller Ski Championship 2016 and 4th Dresden Heidebogen-Roller Ski Race / City-Sprint, czyli Otwarte Mistrzostwa Niemiec na nartorolkach odbędą się w dniach 4-5 czerwca w Radeburgu. Mamy dla Was zaproszenie od organizatorów.

 

Co w programie? 4 czerwca na Rynku w Radeburgu zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym na nietypowym sprinterskim dystansie 200 metrów.

Dzień drugi to najpierw prolog na dystansach od 4,5 do 6 kilometrów, a nastepnie bieg pościgowy na dystansach od 15-21 kilometrów. W zawodach mogą startowac praktycznie wszyscy od zawodników startujących w nartolkowych Mistrzostwach Świata czy Pucharze Świata do amatorów. Kategorie wiekowe to także olbrzymia rozpiętość, namłodsza kategoria zawodów to U-12. Są jednak jeszcze młodsi, wprawdzie już nie na nartorolkach, ale na łyżworolkach jednak wystartować mogą dzieci w kategorii U-7 czyli siedmiolatki i młodsi.

 

Wpisowe wynosi od 4 do 8 euro, co nawet jak na nasze warunki nie jest kwotą powalającą.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z sukcesami w zawodach wystartował klan Wojtyłów z Pogórza oraz zawodnicy z klubu MKS Istebna. Szczegóły ubiegłorocznych zawodów znajdziecie TUTAJ. Organizatorzy jak widać chociażby po kilkujęzycznym plakacie chętnie przywitają jak najwięcej zawodników na starcie.

TUTAJ jeszcze oficjalne zaproszenie organizatora.

 

Więcej szczegółow na stronie organizatora : http://www.sg-klotzsche-ski.de/rollski-dm