augustów

Augustów włącza sie aktywnie w propagowanie narciarstwa biegowego zimą, a w cieplejsze dni roku równie przyjemną odmianę narciarstwa - nartorolki. Zapraszamy 16 kwietnia do Augustowa na zawody na nartorolkach.

 

W ciągu kilku ostatnich lat przy wsparciu funduszy unijnych Miato Augustów wykonało wiele inwestycji w przygotowanie obiektów i zkup sprzętu potrzebnego do wykonania tras biegowych jak i sprzętu sportowego. Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie dysponuje kompletnym wyposażeniem narciarskim i nartorolkowym. Od trzech lat działa amatorska Akademia Nart Biegowych Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, w której głównie dzieci i młodzież uczą się podstaw narciarstwa biegowego.

 

Przyszła kolej na letnią odmianę tego sportu. W ramach projektu SKI TOUR Polska - Litwa w Augustowie odbędą się po raz pierwszy biegi na nartorolkach. 16 kwietnia wielbiciele szusowanaia na kółkach będą mieli okazję wziąć udział w zawodach rozgrywanych na kilku dystansach. Młodzież szkolna wystartuje w biegach na 5,5 km i 11 km. A starsi zmierzą się z dystansami 16,5 i 22 km. Szczegóły w regulaminie biegu.

UWAGA WAŻNE:

Do udziału w zawodach zostaną dopuszczeni uczestnicy poruszający się na nartorolkach w rozumieniu przepisów FIS, o długości nie mniejszej niż 530 mm wyposażonych w biegowe wiązania narciarskie i czarne - gumowe kółka o średnicy do 100 mm.

Uczestnicy startują obowiązkowo w kasku, zaleca się zastosowanie okularów ochronnych, oraz ochraniaczy na łokcie i kolana.

REGULAMIN ZAWODÓW

...

od redakcji: super inicjatywa, cieszy nas, że po letnim Biegu Jaćwingów mamy kolejną nartorolkową imprezę na północno-wschodnim krańcu Polski. Oczywiście będziemy na miejscu i napiszemy relację z zawodów. W zawodach wystartują oczywiście także członkowie naszego skipol.pl TEAM-u.

 

kace