nartrolki czechy

Pierwszy dzień Mistrzostw Czech rozgrywanych w kompleksie sportowym Vesec koło Liberca to biegi stylem dowolnym. Na starcie cała czeska czołówka i nasza kadra A.

 

To będzie chyba najważniejszy sprawdzian pracy nowego trenera kadry A Miroslava Petraska. W jutrzejszym biegu nasi reprezentanci zmierzą się z całą czeską czołówką na czele z samym Lukasem Bauerem (na zdjęciu).

Na starcie biegu na 15 kilometrów (start interwałowy co 30 sekund) stylem dowolnym zobaczymy Macieja Staręgę, Jana Antolca, Pawła Klisza, Konrada Motora, Dominika i Kamila Bury oraz Daniela Iwanowskiego. Z Czechów oprócz Bauera wystartują min. Kożiszek, Jaks i Petr Novak.

 

Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00.30, a na starcie jako pierwszy w biegu juniorów na 10 kilometrów stanie Mikołaj Michałek. Seniorzy i juniorzy wystartują o 11.45, z naszych zawodników w najlepszej sytuacji będzie z pewnością Maciek Starega, który pół minuty przed sobą będzie miał Jana Antolca, minutę przed nim wystartuje Konrad Motor. Niestety wszysycy najmocniejsi Czesi wystartują za naszymi kadrowiczami.

Do biegu juniorów i seniorów zgłoszono 45 zawodników.

 

Wyniki i relacja jutro na naszym portalu.

 

LISTA STARTOWA    dzięki sport-casomira.cz

 

/KaCe/