zavody

Mniej niż sto metrów od polskiej granicy zlokalizowana będzie meta 5. etapu serii Silvini Skiroll Classics. W sobotę w Orlickém Záhořím zawodnicy ruszą na Šerlich.

 

Bliżej granicy biegać na nartorolkach się nie da i dla tych, którzy mieszkają w okolicach Dolnego Śląska, przyjazd na zawody nie powinien stanowić żadnego problemu. Mowa o uphillu, który 29 sierpnia (sobota) zostanie rozegrany na trasie z Orlickégo Záhoří na Šerlich. Po zawodach w Velkych Karlovicach, na Pradziadzie i w Koutach nad Desnou będzie to 5. z 8 etapów serii Silvini Skiroll Classics.

 

Trasa wspinaczki liczy sobie dziesięć kilometrów, a zawodnicy ruszając z wysokości ok. 660 m.n.p.m. pokonają 330 metrów różnicy wzniesień. Od startu zlokalizowanego przy kościele w Orlickégo Záhořím uczestnicy pobiegną wzdłuż granicy z Polską. Šerlich leży kilkaset metrów od górnych stacji wyciągów w Zieleńcu. Metę wyznaczono mniej niż sto metrów od biało-czerwonych słupków.

 

Start – podobnie jak w poprzednich biegach cyklu – będzie masowy, biegamy oczywiście na sprzęcie do techniki klasycznej. Organizatorzy zastrzegają, że maksymalna średnica koniecznych kół gumowych (wolnych) to 70 mm.

 

Zapisy do 23 sierpnia odbywały się drogą internetową, jednak kto nie zdążył przed tą datą, nie musi się martwić. W dniu zawodów, w godzinach od 13. do 14. będzie można zgłosić chęć udziału osobiście. Opłata startowa wynosi 400 koron czeskich. Gospodarze przewidują, że maksymalna liczba ewentualnych uczestników to 100.

 

To jeszcze nieco o nagrodach. Przewidziano trzy klasyfikacje: jedną żeńską (powyżej 18 lat) i męskie – do 49 lat i powyżej tego wieku. Zwycięzcy open wrócą do domów z nowymi nartorolkami Swenora i kijami Exela, nagrody przewidziano dla piątki najlepszych panów i pań. Ponadto nagrodę dodatkową otrzyma zwycięzca lotnej premii umiejscowionej w osadzie Bedřichovka.

 

Bieg w Górach Bystrzyckich będzie już 4. edycją zawodów. W ubiegłych latach triumfowali tam znakomici narciarze ze Stanisławem Rezacem, Kateriną Smutną i Jirim Rocarkiem na czele.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE ORGANIZATORA

MAPA TRASY DOSTĘPNA TUTAJ

 

MCh

Fot. Facebook/XCSport.cz