nartorolki tomaszow

Puchar Polski 2015 na nartorolkach startuje 30 sierpnia w Tomaszowie Lubelski zawodami o Puchar Lubelszczyzny. W Tomaszowie szykują się także na kolejne próby bicia rekordu Polski w biegu na dystansie 100 metrów.

 

Dotychczas zawody w Tomaszowie Lubelskim były drugimi w sezonie zawodami w ramach Pucharu Polski na nartorolkach. Tym razem w związku z odwołaniem zawodów w Poroninie Puchar Polski 2015 debiutuje w Tomaszowie.

Tradycyjnie zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali w sprincie stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów w kategoriach wiekowych senior/ka, junior/ka A,B,C,D i E oraz dodatkowow zostanie przeprowadzona konkurencja dla osób nieposiadających licencji PZN (AMATOR).

UWAGA: uczestnicy startują na własnym sprzęcie, jedynym kryterium jest średnica kółka, która nie może przekroczyć 100mm.

 

Jednak główną atrakcją dnia będzie z pewnością bieg sprinterski na 100 metrów i próba ustanowienia nowego rekordu Polski w tej konkurencji. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym najszybsi byli Róża Łyjak (14,14s) i Szymon Sikora (11,92s). Najlepszy dotychczas wynik na świecie to 11,56 sekundy. Czy padnie nowy rekord?

 

Na 100 metrów wszyscy startują na nartorolkach dostarczonych przez organizatora. Poniżej prezentujemy komunikaty zawodów:

 

PUCHAR LUBELSZCZYZNY                                        TOMASZOWSKA SETKA

 

Regulamin Pucharu Polski powienien ukazać się do końca tygodnia. Przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga (foto.Puchar Lubelszczyzny 2013) konsultuje ostateczny kształt regulaminu ze związkiem.

 

/KaCe/

 Jak było w ubiegłym roku? O tym poniżej w artykule powiązanym