fischer

Wczoraj w Wiśle Jonidło na terenie klubu KS Wisła przy wypożyczalni nartorolek i nart biegowych Jonidło odbyły się śląskie testy nartorolek Fischera Carbonlite i RC7. Organizatorami byli Fischer Polska, Wypożyczalnia Jonidło i nasz portal.

 

Testy w Wiśle były swego rodzaju wyzwaniem dla organizatorów. Teren, w którym chyba najwięcej osób biega na nartrolkach wbudzał obawy, czy wszysycy wiedzą wszystko o nowych produktach, czy jednak ktoś się pojawi. Czy będą to kluby i zawodnicy, czy pojawią się też amatorzy biegów narciarskich i nartorolek. Przyznam, że jechaliśmy tam z mieszanymi uczuciami.

 

Dotarliśmy w ostatniej chwili, przyznaję, że testy zaplanowane na godz.10-tą rozpoczeły się z lekkim opóźnieniem, Wisła to w końcu bardzo popularna miejscowość i ruch na drogach dojazdowych przerósł nasze plany. Jednak dotarliśmy, a tam już czekała spora grupa chętnych.

Na płaskiej 800 metrowej pętli nartorolki przetestowali ludzie z Warszawy, Katowic, Krakowa, Świętochłowic, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Pogórza, Skoczowa, Ustronia, Wisły i pewnie jeszcze kilku miejscowości, ale jak wiemy pamięć to rzecz ulotna. Wbrew wcześniejszym obawom pojawiło się więcej testerów niż na pierwszych testach na Dolnym Śląsku i co ważne więcej ludzi niezwiązanych z zawodowymi biegami narciarskimi.

Oczywiście nie obeszło się także bez znanych kibicom twarzy, szczegóły na zdjęciach.

 

Szczególnym powodzeniem cieszył się model Carbonlite, o którym wszyscy uczestnicy wyrażali się w samych superlatywach jeżeli chodzi o elastycznośc szyny, łatwośc prowadzenia, tłumienie drgań i... cichą pracę. Pytań było mnóstwo, odpowiedzi może nawet więcej.

Ciekawostką był także pan na szybkich łyżworolkach, który poczatkowo z pewnym politowaniem popatrzył na testową ofertę. Stwierdził, że może spróbować, ale coś szybkiego, na pytanie czy kiedyś miał nartorolki lub biegówki na nogach odpowiedział, że nie, ale nie widzi problemu. Ha, po jednym małym kółku szybko zrezygnował. Wniosek? Jeżeli ktoś bardzo dobrze jeździ na łyżworolkach, na nartorolkach musi jednak zaczynać od podstaw. Chyba, że ma zamiar dostarczyć rozrywki...

 

GALERIA FOTO przyznaję jest wyjątkowo uboga, ale ponieważ jako portal byliśmy współorganizatorami testów, nie było zbyt wiele czasu na robienie zdjęć z powodów jak wyżej.

 

Myślimy już o następnych testach, może Zakopane, może Warszawa zobaczymy.

 

Kuba Cieślar

  ps. Dziękujemy Wypożyczalni Jonidło za okazaną pomoc w przeprowadzeniu testów