nartorolki

W związku z coraz większym zainteresowanie i coraz częstszymi pytaniami naszych Czytelników, postanowiliśmy rozpocząć cykl obozów szkoleniowych na nartorolkach dla początkujących. Na początek dwa szkolenia weekendowe w Jeleniej Górze. Ale być może jeszcze tego lata przedstawimy Wam ofertę obozów tygodniowych. Na naszych kursantów czekają m.in. dwa treningi dziennie, pełne wyżywienie oraz rabaty na zakupy w internetowym sklepie specjalistycznym!

 

Obozy nartorolkowe Skipol-a odbywać się będą w Jeleniej Górze, a dokładnie w dzielnicy Sobieszów, która dysponuje rolkostradą o długości blisko 2 kilometrów. Jest na niej płaski fragment dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na nartorolkach, a także kilka podbiegów i zjazdów dla bardziej zaawansowanych.


Rolkostrada ma pełne zaplecze sanitarne – szatnie, łazienki, toalety. A także salę konferencyjną i duży parking.
Ale nam te ostatnie nie będą potrzebne, bo bazą naszych obozów będzie Pensjonat Sobiesz położony 400 metrów od rolkostrady, a posiłki jeść będziemy w znanym turystom i nie tylko, Barze Tramp który znajduje się w połowie drogi z Pensjonatu na rolkostradę.

 

Treningi prowadził będzie jeden z lepszych młodych biegaczy narciarskich Piotr Skowron, wychowanek miejscowego klubu Karkonosze Jelenia Góra.

 

Nasze zajęcia kierujemy głównie do osób, które dopiero zaczynają treningi na nartorolkach lub biegają na nich od niedawna.

 

Na obozie będziemy ćwiczyli jeden z wybranych stylów; łyżwę lub klasyk. Po pierwszym dniu zajęć będzie można zmienić styl.

 

TERMINY

  • 30 lipiec – 2 sierpień 2015: zostało 10 wolnych miejsc
  • 20 – 23sierpień 2015: zostało 12 wolnych miejsc

 

GDZIE TRENUJEMY
Rolkostrada w Sobieszowie – 400 metrów od Pensjonatu. Długość: ok. 2 km. Szeroka asfaltowa droga, z długimi płaskimi fragmentami, ale także z kilkoma podbiegami i zjazdami.
W tym miejscu trenuje większość lokalnych zawodników, odbywają się tutaj także zawody nartorolkowe w każdej kategorii wiekowej.

  

 

GDZIE NOCUJEMY
Pensjonat Sobiesz znajduje się w spokojnej okolicy Sobieszowa (dzielnica Jeleniej Góry), w odległości zaledwie 400 metrów od rolkostrady.
Każdy pokój w Pensjonacie Sobiesz dysponuje telewizorem i bezprzewodowym internetem. Na pięć pokoi przypadają trzy łazienki, wszystkie przy pokojach. Do dyspozycji gości jest także aneks kuchenny, altana ogrodowa z grillem oraz wypożyczalnia rowerów i bezpłatny parking.
Ilość dostępnych miejsc noclegowych: 12 (3 pokoje dwuosobowe oraz 2 pokoje trzyosobowe).
Więcej o Pensjonacie Sobiesz TUTAJ

 

 

GDZIE JEMY

Bar Tramp – tuż przy szlaku turystycznym na Chojnik, w połowie drogi z pensjonatu Sobiesz na rolkostradę.

Tramp słynie ze swojskiej atmosfery oraz pysznych dań obiadowych. To miejsce chętnie odwiedzają sportowcy i turyści, a prowadząca go rodzina to zapaleni sportowcy i miłośnicy turystyki.

Więcej o Barze Restauracyjnym Tramp znajdziesz na Facebooku, a dokładnie TUTAJ

 

 

CENY
Cena za udział w obozie wynosi: 650 zł

 

Cena zawiera: nocleg i wyżywienie (trzy posiłki dziennie), opiekę trenera oraz organizatora, ubezpieczenie sportowe, możliwość skorzystania ze zniżki na wstęp do Term Cieplickich w Jeleniej Górze, izotonik na turnus oraz butelkę wody (codziennie), dostęp do pralki, gadżet sportowy, parking.

 

Cena nie zawiera: dojazdu na miejsce szkolenia.

 

Specjalna oferta cenowa dla osób, które nie korzystają z noclegu, wyżywienia lub przyjeżdżają w charakterze osób towarzyszących. Po zaznaczeniu odpowiedniego pola w formularzu rejestracyjnym, w ciągu 48 godzin poinformujemy mailowo o cenie dla danej opcji.

 

 

UWAGA RABAT! Każdy z uczestników obozu otrzyma rabat w wysokości 10 procent na jednorazowy zakup za minimum 400 zł w sklepie internetowym XC Ski-Team (adres internetowy: www.xc-ski.pl). Rabat dotyczy zakupu sprzętu nartorolkowego lub do narciarstwa biegowego.

 

RAMOWY PLAN DNIA
8:00-8:30 rozruch poranny dla chętnych
9:00 śniadanie
10:30 - 12:30 trening główny
13:30 obiad
15:30 17:00 trening uzupełniający
18:30 kolacja
19:30 zajęcia teoretyczne.

 

ZAPISY

wyłącznie przez FORMULARZ REJESTRACYJNY dostępny TUTAJ.
Limit uczestników: 12 osób na każdy turnus. Decyduje kolejność wpłacenia zaliczki.

 

PŁATNOŚĆ: Po zapisaniu się na obóz, należy niezwłocznie wpłacić zaliczkę w wysokości 20 procent ceny obozu na konto: ...

Wpłata z dopiskiem „Imię i nazwisko - zaliczka za obóz nartorolkowy Skipola – data".
Całość kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem danego turnusu.
Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem rezerwacji. W razie rezygnacji z udziału w obozie, organizator zachowuje otrzymany zadatek na mocy art. 394 par. 1 i 2 KC.
UWAGA! W wypadku zgłoszenia się niewystarczającej liczby uczestników, organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z dowolnego turnusu obozu. W takim przypadku uczestnikowi może zostać zaproponowany inny termin. Jeżeli go nie zaakceptuje - wpłacona przez uczestnika zaliczka zostanie zwrócona w całości.

 

INSTRUKTOR
PIOTR SKOWRON
W wieku 3 lat, pod czujnym okiem mamy stawiałem pierwsze kroki na nartach. Narciarstwo biegowe zawsze było częścią mojego życia. Pasje do tego sportu odziedziczyłem po ojcu, który jest trenerem i świetnym specjalistą w tej dziedzinie. Od gimnazjum uprawiam tę dyscyplinę wyczynowo. Z czasem odkryłem kolejną pasję, bieganie na nogach, co sprawia mi największą radość. Kilkugodzinne marszobiegi szlakami Karkonoszy to ulubiona forma ruchu w okresie letnim. Nie zapominam również o nartorolkach startując w organizowanym od 6 lat Pucharze Polski. W 2012 roku zostałem instruktorem narciarstwa biegowego. Łączę prace instruktorską z własnym przygotowaniem do startów, co pozwala mi zebrać kolejne doświadczenia na przyszłość. Aktualnie jestem studentem wychowania fizycznego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Dalszym etapem będą studia trenerskie. Myślę że dzięki zaangażowaniu, dokładności a przede wszystkim zawziętości, osiągnę wyznaczone sobie cele.

 

Moje osiągnięcia:
Wicemistrzostwo Polski juniorów na 5 km st. klasycznym w 2011 r.
Wicemistrzostwo Polski młodzieżowców w sprincie w 2014 r.
3. miejsce w Mistrzostwach Polski młodzieżowców na 10 km st. klasycznym w 2014 r.
1 miejsce w Pucharze Polski na nartorolkach w 2012 r.
2. miejsce w Pucharze Polski na nartorolkach w 2011 r.
3. miejsce w Pucharze Polski na nartorolkach w 2008 r.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI

W przypadku dodatkowych pytań lup wątpliwości prosimy o maila: redakcja@skipol.pl . W tytule prosimy wpisać: „Obozy nartorolkowe Skipola" lub bezpośrednio na adres obozy@skipol.pl

 

 

/red/