nartrolki czechy

Cykl zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classic w tym sezonie zostanie rozegrany po raz trzeci. Wszystkie edycje mają wspólną charakterystykę, wysoka góra na którą trzeba wbiec, technikę klasyczną i udział  najlepszych zawodowców i amatorów.

 

Zawody rozgrywane w letnie weekendy mają także cel krajoznawczy, są rozgrywane w najpiękniejszych czeskich miejscowościach pod hasłem sport dla całęj rodziny.

Cykl zawodów w tym sezonie zaczyna się na Morawach w Wielkich Karlowicach, gdzie zostaną rozegrane dwa biegi na krótszym i dłuższym dystansie. Następnie zawodnicy przeniosą się do Jeseników, gdzie czeka ich prawdziwe wyzwanie, wspinaczka na górę Pradziad, następny dzień także oczywiście pod górę, wspinaczka na elektrownię przepompową na Dlouhej Stranie.

Trzeci weekend to góry Orlickie, z biegiem na Serlich, a w kolejny dzień już bardziej płasko na Vysokou Srbskou.

Wreszcie finałowy weekend w czeskich Karkonoszach. Pierwszy dzień to bieg na Spindlerovku i wreszcie finał to atak na Jested. Bieg na Jested jest jednocześnie Mistrzostwami Czech w biegach na nartorolkach.

 

nartrolki czechy

Czeski medalista MŚ w Falun 2015 Łukasz Bauer na trasie jednego z ubiegłorocznych biegów

 

Biegi, o których pisaliśmy wyżej są rozgrywane zgodnie z nazwą cyklu stylem klasycznym, jednak większość organizatorów organizuje biegi dodatkowe stylem dowolnym oraz biegi na łyżworolkach z kijami.

Każdy kto ukończy wszystkie osiem biegów zyska tytuł Skiroll Mastersa.

W ubiegłym sezonie klasyfikację generalną kobiet wygrała reprezentująca w Pucharze Świata na nartach Austrię Katerina Smutna. Druga lokatę wśród mężczyzn znany doskonale z krótkich dystansów w Biegu Piastów Czech Jiri Rocarek.

 

Kalendarz biegów:

1.. Velké Karlovice - 11.7.2015
2. Velké Karlovice - 12.7.2015
3. Praděd - 8.8.2015
4. Dlouhé Stráně - 9.8.2015
5. Šerlich - 29.8.2015
6. Vysoká Chřibská - 30.8.2015
7. Špindlerovka - 13.9.2015
8. Finále Ještěd + MČR - 27.9.2015

 

źródło i foto, oraz więcej informacji o zawodach na : silviniskirollclassics.com

 

/KaCe/

 

 REKLAMA