letni bieg jaćwingów

Już tylko pięć dni zostało do Letniego Biegu Jaćwingów czyli półmaratonu na nartorolkach i rolkach w Gołdapi. Zostało ostatnie kilkadziesiąt miejsc, organizatorzy przedłużają zapisy do 25 lipca.

 

Informacja od organizatorów:

1) Zapisy na półmaraton na rolkach i nartorolkach w Gołdapi 27 lipca 2014 r. przedłużone do piątku 25 lipca godz. 23.59! Bardzo cieszymy się, że tak wielu zawodników chce wziąć udział w  półmaratonie na rolkach i nartorolkach w Gołdapi w najbliższą niedzielę. Być może jeszcze nie wszyscy podjęli decyzję o starcie, być może czekają na ostatnią chwilę. Nie czekajcie, zapiszcie się już teraz. Limit zawodników to 150 osób, zostało tylko kilkadziesiąt miejsc!

2) Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody: m.in. koszulki z materiału technicznego, pamiątkowy medal i atrakcyjne nagrody rzeczowe! Każdy gołdapianin otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową, a każda z osób w
pierwszej 10-tce zwrot kosztów dojazdu (200 zł ryczałt) - informuje dyr OSiR w Gołdapi Marek Kuskowski.

 

Na liście startowej w konkurencji nartorolek figurują nazwiska z całej Polski. Poczynając od gospodarzy czyli Warmi i Mazur, poprzez Pomorze, Mazowsze, Podkarpacie a nawet Śląsk. Nie zabraknie oczywiście silnej grupy zawodników z Litwy.

Pasjonująco zapowiada się walka w grupie pań gdzie na starcie zobaczymy dwie byłe reprezentantki Polski w biegach narciarskich Emilę Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl i Annę Staręgę z UKS Rawa Siedlce.

W kategorii panów zobaczymy na starcie srebrnych medalistów z Olimpiady Młodzieży 2014 w team sprincie narciarskim Patryka Borkowskiego i Arkadiusza Posiadałę z Rawy Siedlce, oraz "starego - nowego" przewodniczącego komisji biegów PZN Grzegorza Staręgę. Z znanych nam nazwisk wymienimy jeszcze Rafał Korycińskiego z Cartusii Kartuzy , Kamila Zatońskiego (biegowki24.pl) administrującego najstarszym forum o biegach narciarskich w Polsce - biegowki.pl, oraz Jacka Tracza organizatora Biegu Sasinów.

 

Organizatorzy zapewniają medale (poniżej) i koszulki dla wszystkich uczestników oraz wiele atrakcyjnych nagród.

letni bieg jaćwingów

 

Zapisy i Regulamin biegu - TUTAJ

Zapowiadają się pasjonujące zawody, zapraszamy w imieniu organizatorów i redakcji na nartorolki do Gołdapi.

 

/KaCe/