sworne

SWORNE rozgrywane w kaszubskiej miejscowości Swornegacie to największa nartorolkowa impreza w nartorolkowym sezonie w naszym kraju. Tradycją jest, że w ramach zawodów rozgrywane są biegi stylem klasycznym, dowolnym (łyżwa) oraz na kołąch pompowanych ( rolki terenow). Jak będa wyglądały w tym sezonie, o tym poniżej.

 

Plan biegów wygląda następująco:
 
SOBOTA 15.07.2023
* godz. 10:00 - Bieg stylem klasycznym w ramach Fischer Rollerski Cup na dystansie 30 km ze startu masowego / Mistrzostwa Polski Masters.
* godz. 12:00 - Bieg na nartorolkach terenowych na dystansie ok. 25 km.
 
NIEDZIELA 16.07.2023
* godz. 10:00 - Bieg stylem dowolnym, część I - PROLOG na dystansie 3 km ze startu indywidualnego / Mistrzostwa Polski Masters.
* godz. 12:30 - Bieg pościgowy stylem dowolnym, część II na dystansie 18 km ze startu indywidualnego / Mistrzostwa Polski Masters.
 
Biegi na nartorolkach są jednocześnie Mistrzostwami Polski Masters. UWAGA! W tej imprezie o medale MP mogą walczyć tylko aktywni członkowie stowarzyszenie Polish XC Masters.
Listę członków możecie podejrzeć >>> TUTAJ <<<
 
REGULAMIN MP MASTERS >>> TUTAJ <<<
 
Bieg stylem klasycznym na dystansie 30km zaliczany jest do klasyfikacji Fischer Rollerski Cup 2023, zarówno indywidualnie jak teamowo.
 
Wszystkie dodatkowe informacje, jak zapisy, regulamin, listę zgłoszonych itp znajdziecie na stronie udostepniającej zapisy datasport.pl
 
Pomiar czasu będzie wykonywała firma pifsport.com.pl, a za przebieg zawodów odpowiada firma MT - Sport.
 
Zwróćcie także uwagę na wymagania dotyczące kółek, różnią się od ubiegłorocznych zasad. Fischer Rollerski Cup w tym sezonie ( i tylko w tym) będzie rozgrywany na dowolnych nartorolkach i kołach gumowych, dowolnej prędkości ( szczegóły w regulaminie zawodów), biegi stylem dowolnym na kołach średniej prędkości, szczegóły >>> TUTAJ <<<
 
powodzenia za zawodach
 
kace