GPP 2022

Trzy nartorolkowe biegi odbędą się 30 i 31 lipca 2022 roku w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Impreza jest otwarta dla wszystkich miłośników nartorolek. Zapisy online przyjmowane są do czwartku, można będzie też się zgłaszać na miejscu.

 

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach to impreza, na którą składają się trzy biegi. Całość została skomponowana w taki sposób, by przypominała sesję Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Zawodnicy zmierzą się więc w biegu pod górę, sprintach parami i biegu dystansowym. W wydarzeniu biorą udział zarówno wyczynowcy, jak też amatorzy.

 

Szczegóły na stronie imprezy: https://www.gpp.natorolki.pl/

 

- Polski Związek Narciarski nie organizuje Mistrzostw Polski dla amatorów, a jeśli nawet w przeszłości takie się odbywały, to albo na trasach o trudności dla dzieci, albo tylko jedną techniką. Grand Prix Polski w zamyśle miało wypełnić tę lukę i pozwolić nie tylko sportowcom wyczynowym, ale także wszystkim entuzjastom rywalizacji na asfalcie, wyłonić najlepszych. W klasyfikacji Grand Prix trzeba wykazać się wszechstronnością. Należy umieć dobrze poruszać się techniką klasyczną i łyżwową, na trasach o różnej długości i profilach. Jeśli chcesz poczuć, jakie emocje towarzyszą zawodnikom Pucharu Świata na nartorolkach, weź udział w naszym polskim Grand Prix - mówi Michał Rolski, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

 

Każde z trzech zawodów odbywających się w weekend 30 i 31 lipca w Pieszycach i Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku, to osobny bieg, po którym publikowane są wyniki i dekorowani najlepsi w kategoriach open i wiekowych co 10 lat. Można się ścigać techniką klasyczną (w Uphillu Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej) lub techniką dowolną (w Uphillu Gór Sowich, KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej). Każdy kończący bieg zostanie udekorowany pamiątkowym medalem, który może pełnić też funkcję magnesu na lodówkę. Medale z trzech zawodów łączą się w komplet niczym puzzle.

 

Kto będzie rywalizował techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich oraz techniką dowolną w KO Sprintach i Pętli Sowiogórskiej, automatycznie zostanie uwzględniony w ogólnej klasyfikacji III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Dla najwyżej sklasyfikowanych w tym rankingu przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych vouchery wartościowe do sklepu nartorolkowy.pl.

 

Zapisy do zawodów możliwe są przez internet do czwartku 28 lipca włącznie na stronie https://gpp.nartorolki.pl/zapisy . Możliwe są także zgłoszenia osobiste w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed startem.

 

Więcej informacji na stronie https://www.gpp.nartorolki.pl/

 

źródło: organizator