sworne

I to jest bardzo dobra wiadomość z ostatniej chwili. Jak poinformował nas dyrektor krajowy World Masters Association (WMA) Andrzej Guziński, centrala WMA, dała zgodę na organizację zawodów Mistrzostw Polski Mastersów w ramach Sworn5 Summer Nordic Festiwal w Swornychgaciach. Czyli pierwsze w Polsce zawody pod egidą światowej organizacji Mastersów stają się faktem!

 

Cykl zawodów w Swornych ( 12-14 sierpnia 2022) to aż pięć konkurencji, z czego 4 wchodzą w skład TOUR-u, czyli trzy biegi stylem dowolnym rozgrywane w piątek i niedzielę oraz sobotni bieg stylem klasycznym.

MP Mastersów to właśnie klasyczna sobota, w ten dzień zawodniczki i zawodnicy startujący na dystansie 30 kilometrów stylem klasycznym będą walczyć o medale MP Mastersów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawody, jak wiecie już z komunikatów organizatora SWORN5 będa rozgrywane na identycznych nartorolkach do stylu klasycznego Fischer RC7 classic.

Do dyspozycji uczestników firma XC Ski Poland odpowiedzialna na Fischer Racing Program w Polsce przygotowała 60 par nartorolek klasycznych j/w wyposażonych w wiązania TURNAMIC kompatybilne z systemami NNN i PROLINK. Więcej szczegółów dotyczących sprzętu znajdziecie na FB profilu Sworn5 - >>TUTAJ<<.

Dla pierwszych trójek w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowaliśmy medale MPM (Mistrzostwa Polski Mastersów), wszyscy klasyfikowani w MPM otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

Sobotni klasyk to przedewszystkim i to podkreślamy część TOUR-u Sworn5, dzięki uprzejmośći organizatorów podpinamy się pod tą imprezę. Dlatego musimy wspomnieć, że po klasycznej 30-tce będziemy mieli aż trzy klasyfikacje:

  * Sworn5 zaliczana do TOUR-u

  * Mistrzostw Polski Mastersów wg regulaminu i kategorii WMA ( o tym jutro)

  * Klasyfikację punktową Fischer Rollerski Cup 2022.

 

Oczywiście zapytacie jeszcze o wiele wiele szcegółów, na teraz dzielimy się z Wami informacją o tym, że zawody zostają oficjalnie uznane za MP Mastersów, więcej szczegółów przedstawimy jutro.

 

 >>> REGULAMIN MPM 2022 <<<

 

do zobaczenia na Sworn5

 

kace