vexa

Cykl Vexa Skiroll Tour nie będzie już organizowany od 2022 roku, a w bieżącym sezonie ma się odbyć tylko jedna impreza wchodząca dotąd w skład Vexy. To Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach zaplanowane na 30 i 31 lipca.

 

Organizatorzy cyklu Vexa Skiroll Tour zaprzestają pracy przy jego organizacji od 2022 roku. Powodem jest malejąca frekwencja w ostatnich dwóch latach, jak też ogrom pracy, czasu i zaangażowania, które nie przełożyło się na oczekiwany rozwój polskiego współzawodnictwa na nartorolkach. Przypomnijmy, że głównymi organizatorami cyklu byli: Michał Rolski z portalu nartorolki.pl i Marek Tokarczyk z firmy MT-Sport.

 

Ten duet nadal zamierza organizować zawody dla amatorów nartorolek, będzie ich jednak znacznie mniej. W tym roku zaplanowano trzy biegi odbywające się 30 i 31 lipca w Górach Sowich. To Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Impreza, której zawody są kopią zmagań w Pucharze Świata, czy Mistrzostwach Świata FIS na nartorolkach. Uczestnicy będą mogli ścigać się w wymagającym biegu pod górę, knock-out sprintach na dystansie 200 m, czy biegu dystansowym.

 

Grand Prix Polski odbyło się już w 2019 i 2021 roku. Impreza zawsze przyciągała dużą rzeszę sportowców, jak na polskie standardy. Trzecia edycja ma przypominać dwie poprzednie, choć zapowiadane są nowości.

 

W sobotę 30 lipca przed południem w planie jest Uphill Gór Sowich na trasie prowadzącej wyłącznie pod górę z Pieszyc na Przełęcz Jugowską. Dystans zawodów to 9 km, a przewyższenie wynosi 425 m. W tym roku odmianą będzie nowy asfalt na pierwszych kilometrach trasy (pozostała część nawierzchni jest w dobrym i bardzo dobrym stanie). W sobotę po południu w centrum Dzierżoniowa mają odbyć się sprinty parami na dystansie 200 m - KO Sprinty Dzierżoniów. To najbardziej dynamiczna i emocjonująca forma rywalizacji na nartorolkach nie tylko dla uczestników, ale też kibiców, którzy co roku pojawiają się tłumnie na tych zawodach.

 

Niedzielne przedpołudnie to czas zarezerwowany na bieg dystansowy - Pętlę Sowiogórską. Organizatorzy chcą, by w tym roku odbył się na nowej, ciekawszej trasie, a o jej przebiegu i dystansie mają nas poinformować, gdy tylko dopną szczegóły. Należy spodziewać się, że dystans tego biegu wyniesie około 25 km.

 

źródło: informacja prasowa organizatora