vexa

Zawody cyklu Vexa Skiroll Tour przenoszą się z Dolnego Śląska do Małopolski. 4 i 5 września w Gorcach i Beskidzie Sądeckim odbędą się dwa biegi pod górę, w których udział jest otwarty dla wszystkich chętnych. Można rywalizować techniką klasyczną i dowolną, a klasyfikacja prowadzona jest w kategoriach open i wiekowych.

 

Biegi zaplanowane na pierwszy weekend września - Ochotnica Uphill i Przehyba Uphill - zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour. Każde zawody są jednak odrębną imprezą, w której wyznaczani są zwycięzcy i dekorowani są najszybsi w kategoriach open i wiekowych.

 

W sobotę 4 września w Ochotnicy Dolnej zadebiutuje nowa impreza w polskim kalendarzu - Ochotnica Uphill. Zawody odbędą się na trasie o zmiennej trudności o długości 10,5 km. Uczestnicy będą startować wspólnie w każdej z konkurencji (techniką klasyczną i dowolną). Bieg rozpocznie się o 13:00 pod Urzędem Gminy Ochotnica Dolna. Pierwsza połowa trasy wiedzie po szerokiej i łagodnie pnącej się jezdni. Druga połowa jest znacznie bardziej nachylona, a droga węższa. Więcej o zawodach przeczytasz na stronie zawodów: http://tour.vexa.pl/biegi/iii-tura/ochotnica-uphill.html

 

W niedzielę 5 września w odległości pół godziny jazdy samochodem - w Gaboniu koło Starego Sącza - odbędzie się już po raz siódmy najbardziej wymagający bieg na nartorolkach w Polsce. Trasa Przehyba Uphill mierzy “zaledwie” 6,7 km, ale zawodnicy pokonują różnicę poziomów aż 580 m. Bieg nazywany jest polskim Lysebotn Opp, gdyż zarówno dystans jak i przewyższenie są podobne do norweskiego biegu na nartorolkach dla elity narciarstwa i biathlonu. Przeczytaj więcej o Przehyba Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/iii-tura/przehyba-uphill.html

 

Rywalizacja w zawodach odbywa się na nartorolkach z kołami z czarnej, naturalnej gumy. Wymogiem regulaminowym jest start w kasku.

 

Zapisy do biegów odbywają się do 2 września przez internet na stronie http://tour.vexa.pl/zapisy . Kto zarejestruje się przez internetowy formularz uzyska zniżkę w opłacie startowej, którą (niższą) może wpłacić gotówką w biurze zawodów. Możliwe są też zgłoszenia osobiste najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem biura zawodów.

 

Prognozy zapowiadają znaczną poprawę pogody na początku września. Temperatura ma się podnieść, ma być też więcej słońca, czyli zapowiada się pogoda w sam raz do rywalizacji.

 

Więcej informacji o zawodach na stronie cyklu Vexa Skiroll Tour - http://tour.vexa.pl/

 

 

 źródłó: organizator Vexa Skiroll Tour