vexa

W najbliższy weekend sierpnia w Dusznikach-Zdroju i Lasówce odbędą się zawody organizowane z myślą o wszystkich entuzjastach nartorolek. Oba biegi zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Cykl Vexa Skiroll Tour w połowie sierpnia zagości w Kotlinie Kłodzkiej i na chętnych czekają dwa biegi.

 

W sobotę 14 sierpnia w Dusznikach-Zdroju siódmy raz będzie można wziąć udział w najstarszym polskim otwartym biegu pod górę - Asfalt Uphill - który już po raz drugi wchodzi w skład cyklu Vexa Skiroll Tour. W tym roku trasa zawodów będzie mierzyć 9,5 km z przewyższeniem wynoszącym 315 m. Trasa, oprócz kilku płaskich odcinków, cały czas pnie się pod górę. Start zlokalizowano w Dusznikach-Zdroju przy ul. Wojska Polskiego, a metę w Zieleńcu. Więcej informacji o tych zawodach znajdziesz na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/asfalt-uphill.html

 

W niedzielę 15 sierpnia rywalizacja przeniesie się do Lasówki w gminie Bystrzyca Kłodzka, w odległości zaledwie 4 km od mety sobotniego biegu. Lasówka Challenge to zawody organizowane w ramach cyklu Vexa Skiroll Tour po raz pierwszy, ale przed laty na tej trasie odbywały się już kameralne zawody klasykiem. W tym sezonie zawodnicy będą rywalizować ze startu indywidualnego na dystansie 8 km. Trasa zawodów jest niezwykle zróżnicowana, pełna krótkich podbiegów i bezpiecznych zjazdów. Więcej o Lasówka Challenge przeczytasz tu:

http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/lasowka-challenge.html

 

Zapisy do biegów prowadzone są do czwartku 12 sierpnia przez internet na stronie: http://tour.vexa.pl/zapisy . W chwili publikacji tego tekstu do każdego wyścigu zgłoszonych było około 80 zawodników. Zgłoszenia możliwe są także na miejscu w biurze zawodów na godzinę przed zamknięciem biura.

 

Nadchodzące biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour 2021, są jednak też indywidualnymi wydarzeniami, w każdym prowadzona jest osobna klasyfikacja dla biegnących techniką klasyczną i dowolną, dla kobiet i mężczyzn w open oraz kategoriach wiekowych. W zawodach może startować każdy, w większości są to weterani i amatorzy nartorolek, choć udział biorą także zawodnicy wyczynowi uprawiający biegi narciarskie i biathlon.

 

Przypominamy, że we wszystkich biegach zaliczanych do cyklu Vexa Skiroll Tour zawodnicy zobowiązani są startować na nartorolkach sportowych wyposażonych w koła z czarnej gumy. Obowiązkowe jest także stosowanie kasków podczas rywalizacji.

 

Więcej informacji:

 

-       strona zawodów Asfalt Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/asfalt-uphill.html

-       regulamin Asfalt Uphill 2021: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/2021/regulamin-zawodow-asfalt-uphill-2021.html

 

-       zapisy: http://tour.vexa.pl/zapisy

 

 źródło: organizator