vexa

W ostatni weekend miesiąca - 24 i 25 lipca w Górach Sowich na Dolnym Śląsku odbędzie się Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Zawodnicy zmierzą się w biegu pod górę, sprintach i biegu dystansowych. Udział jest otwarty dla wszystkich. Pula nagród dla zwycięzców to 7500 zł, w tym 4000 zł to nagrody finansowe. Każdy może też wygrać sprzęt i akcesoria nartorolkowe o łącznej wartości ponad 2700 zł.

 

Zawody wchodzące w skład Grand Prix Polski to kopia zmagań odbywających się niemal w każdej sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach, czy Mistrzostw Świata. W ostatni weekend lipca każdy uczestnik nartorolkowych biegów w Górach Sowich będzie miał szansę samemu poczuć się jak zawodnik ze światowej elity.

 

Trzy biegi odbywające się w Górach Sowich zaliczane są też do cyklu Vexa Skiroll Tour, z tym że nie w każdej konkurencji. Szczegóły wyjaśniamy poniżej.

 

Na sobotę 24 lipca zaplanowano dwa biegi:

-       o 10:30 w Pieszycach - Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m - bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną, ale tylko bieg techniką klasyczną jest zaliczany do Grand Prix Polski i Vexa Skiroll Tour;

-       o 18:00 w Dzierżoniowie - Knock-out Sprinty Dzierżoniów - parami na dystansie 200 m. Bieg odbywa się tylko techniką dowolną, co oznacza, że można ścigać się dowolnie - łyżwą i klasykiem;

 

W niedzielę 25 lipca o 10:00 w Pieszycach rozpocznie się start zawodów Pętla Sowiogórska na trasie płaskiej o łącznym dystansie 25 km. Można startować w konkurencjach techniką klasyczną i dowolną, ale tylko bieg techniką dowolną zaliczany jest do Grand Prix Polski i daje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Zapisy na zawody trwają przez internet do czwartku 22 lipca pod adresem http://tour.vexa.pl/zapisy. Organizatorzy proszą o internetowe zgłoszenia, gdyż znając liczbę zarejestrowanych uczestników zmagań są w stanie lepiej przygotować się do zawodów. Kto nie jest w stanie zgłosić się przez internet, będzie mógł zrobić to osobiście w biurze zawodów, co jednak wiąże się z wyższą opłatą startową.

 

Pula nagród w Grand Prix Polski wynosi 7500 zł, w tym dla najwyżej sklasyfikowanych kobiet i mężczyzn za miejsca od 1. do 3. wypłacone będą nagrody finansowe - dla zwycięzców po 1000 zł. Kto nie ma szans na podium, może liczyć na nagrody z losowania, które będzie odbywać się po każdym biegu. W sumie będą trzy tombole, a wygrać można m.in. nartorolki kompozytowe Vexa, kije kompozytowe STC, buty do nartorolek Spine i masę akcesoriów nartorolkowych firmy Vexa. Łączna wartość losowanych produktów to ponad 2700 zł.

 

Więcej informacji

-       o cyklu Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/

 

źródło:organizator