vexa

Organizatorzy poinformowali o dwóch kolejnych weekendach cyklu Vexa Skiroll Tour na nartorolkach. Kolejne edycje odbędą się w sierpniu, wrześniu i pażdzierniku. Polecamy!

 

Cytujemy ze strony organizatora tour.vexa.pl:

Przypominamy, że rywalizacja rozpocznie się w ostatni weekend lipca (24-25.07) w Górach Sowich. Tam w ciągu dwóch dni odbędą się aż trzy biegi - w sobotę Uphill Gór Sowich i KO Sprinty Dzierżoniów, a w niedzielę Pętla Sowiogórska. Całość będzie stanowić Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Bieg techniką klasyczną w ramach Uphillu Gór Sowich, KO Sprinty Dzierżoniów i Pętla Sowiogórska techniką dowolną pozwolą zdobyć też punkty do cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 14-15.08 w gminie Międzylesie. Tam zawodnicy zmierzą się w znanych już i lubianych przez wielu stosunkowo łatwych biegach pod górę - Kamyk Uphill i Leśny Uphill.

 

Trzecia sesja odbędzie się w pierwszy weekend września (4-5.09) w Małopolsce. Na sobotę planujemy nowy bieg w naszym cyklu na terenie najdłuższej wsi w Polsce - Ochotnicy w Gorcach. W Ochotnica Uphill sportowcy będą się ścigać na dystansie 10 km z przewyższeniem 230 m. Dzień później - w niedzielę - w odległości pół godziny jazdy samochodem - w Beskidzie Sądeckim - odbędzie się najtrudniejszy, jeśli chodzi o nachylenie trasy, polski bieg pod górę na nartorolkach - Przehyba Uphill.

 

Finał cyklu zaplanowaliśmy jak zwykle na pierwszy weekend października (2-3.10). Najprawdopodobniej zaprosimy zawodników na dwa całkowicie nowe biegi zlokalizowane na Podhalu. Dopinamy jeszcze trasy tych imprez.

 

Wszystkie zaplanowane na ten sezon imprezy na nartorolkach, amatorskie jak i te dla zawodników znajdziecie w naszej zakładce KALENDARZE.

Zapraszamy.

 

kace