marwe cup

Tylu biegów na nartorolkach w sezonie letnim jeszcze nie było. Marwe Cup czyli cykl zawodów letnich pod egidą Polskiego Związku Narciarskiego (Puchar Polski) liczy w tym sezonie aż 14 nartorolkowych biegów i jeden... bieg na nogach. Poniżej szczegóły.

 

Wszystko zaczyna sie jeszcze w sierpniu i od razu zupełną nowością w Marwe Cup czyli crossem na nogach, który zostanie rozegrany na trasach Kubalonki 28 sierpnia 2021. Dzień później już zaczynamy ściganie na nartorolkach w Istebnej.

Kolejny weekend 4-5 września to już Tomaszów Lubelski (Puchar Lubelszczyzny) gdzie tradycyjnie już odbędą się sprinty i bieg dystansowy.

Następnie karawana Marwe Cup przenosi się na Dolny Śląsk gdzie w dniach 11-12 września odbędzie się Puchar Karkonoszy.

 

17-19 września to już Mistrzostwa Polski PZN na nartorolkach i trasa COS Zakopane. Nie jest znany do końca program zawodów, jednak prawdopodobnie odbędą się w ramach MP aż trzy biegi: prolog i dwa dystanse.

 

25-26 września wracamy na Śląsk gdzie odbędą się dwa biegi w Jasienicy i Bystrej Śląskiej.

Pierwszy weekend października to nowe trasy w cyklu Marwe Cup czyli Klikuszowa ( trasa nartorolkowa Centrum Narciarstwa Biegowego) oraz nowa trasa nartorolkowa ośrodka biathlonowego w Kirach Kościelisku.

Nartorolkowy maraton zakońćzy się w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej dwudniowym finałem.

 

Jak będzie wyglądała punktacja/ranking Marwe Cup 2021 czyli Puchgaru Polski PZN na nartorolkach? Cytujemy za pzn.pl:

Suma zdobytych punktów wyłoni zwycięzców w całym cyklu Pucharu Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci dyplomów i pucharów. Do klasyfikacji generalnej zalicza się punkty uzyskane w poszczególnych zawodach PP z pominięciem 2 najniższych wartości punktowych. W przypadku rozegrania 6ciu lub mniej zawodów liczone będą wszystkie punkty. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwóch lub więcej zawodników w danej kategorii wiekowej, o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej decyduje suma punktów wszystkich startów, ilość zwycięstw nad drugim zawodnikiem, wyższe miejsce uzyskane w Mistrzostwach Polski. Klasy sportowe za miejsca w Rankingu PP zostaną naliczone w/g. Wytycznych Sportowych PZN.

 

Przypominamy, że Puchar Polski/Marwe Cup jest tylko dla zawodników posiadających licencje PZN w kategoriach:

młodzik/czka

junior/ka młodszy

junior/ka starszy

senior/ka

 

KALENDARZ PUCHAR POLSKI MARWE CUP

 

REGULAMIN PUCHAR POLSKI MARWE CUP

.

kace

źródło: Faustyna Malik/pzn.pl