vexa

W nadchodzący weekend - 10 i 11 października - niedaleko Międzylesia na Dolnym Śląsku odbęda się dwa ostatnie biegi wchodzące w tym roku w skład nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour. Tradycyjnie zawodnicy zmierzą się w trzech różnych konkurencjach. Zapisy przez internet przyjmowane są do czwartku 8 października.

 

Już niebawem poznamy zwycięzców indywidualnych i drużynowych klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour 2020. Dwa ostatnie zawody jedynego polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach odbędą się w gminie Międzylesie w drugi weekend października.

 

W sobotę 10 października o 14:00 w Smreczynie zawodnicy zmierzą się na stromym, choć krótkim podbiegu, w biegu Kamyk Uphill. Zawody w tym roku zostaną skrócone o kilkaset metrów ze względu na brak możliwości przeprowadzenia rywalizacji na terenie Czech. Od poniedziałku obowiązują tam zaostrzone przepisy.

 

W niedzielę 11 września w Niemojowie o 10:30 sportowcy wystartują w ostatnich, finałowych zawodach cyklu - biegu Leśny Uphill na dystansie 7 km i trasie o profilu lekko pnącym się z odcinkami prostymi. Zawody należą do jednych z łagodniejszych biegów pod górę w Polsce, przez co polecane są wszystkim, którzy chcieliby wystartować po raz pierwszy w tego typu imprezie.

 

Tradycyjnie w biegach należących do cyklu Vexa Skiroll Tour uczestnicy ścigają się w jednej z trzech konkurencji: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną lub dowolnie oraz na rolkach i nartorolkach terenowych techniką dowolną. Regulamin wymaga stosowania sprzętu z kołami z czarnej gumy oraz kasków.

 

Zapisy do obu biegów przyjmowane są przez internet na stronie http://tour.vexa.pl/zapisy do czwartku 8 października. Kto chciałby zgłosić się osobiście, będzie też taka możliwość w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed biegiem.

 

Więcej informacji

l  strona cyklu Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/

l  strona biegu Kamyk Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/iii-tura/kamyk-uphill.html

l  strona biegu Leśny Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/iii-tura/lesny-uphill.html

l  zapisy przez internet: http://tour.vexa.pl/zapisy

 

źródło: organizator