speedmax classic rollerski

Nowe nartorolki Speedmax Classic ustanawiają nowe standarty lekkości. Połączenie niewiarygodnej wydajności z najniższa wagą na rynku przekonało jury nartorolkowych testów xc-ski.de. W gronie 42 testowanych różnych modeli nartorolek Speedmax Classic otrzymał najwyższą nagrodę - 5 gwiazdek.

[UWAGA] tekst z 2020 roku.

 

Speedmax Classic przede wszystkim imponują zauważalną lekkością. Dostępne są w dwóch wersjach : wersja Medium waży tylko 830 gramów i jest dedykowana dla narciarzy poniżej 85 kg. Dla sportowców ważących powyżej 85 kg rekomendowana jest wersja Stiff (850 gramów). Tak ekstremalnie niska waga osiągnięta jest dzięki w pełni karbonowej konstrukcji ramy. Dodatkowo włókno węglowe samo w sobie zapewnia ramie elastyczność jak najbardziej podobną do nart,  w dalszym ciągu oferując wysoką sztywność poprzeczną.

 

Nowością jest wykorzystanie konstrukcji Bridge Art Shape, która zapewnia ramie ustalone wygięcie. Dzięki temu nartorolka posiada bardzo duży prześwit między podłożem a dolną powierzchnią chroniąc rdzeń. Jednocześnie osiągnięta jest najniższa możliwa pozycja stania, co również przyczynia się do maksymalnego podobieństwa do narty. Stosunkowo duże kółka o szerokości 45mm i średnicy 70 mm zapewniają nartorolce zauważalną stabilność.

 

Nartorolki testujemy w redakcji już od września 2019 roku. Mają w kołach około 700km (czego zresztą nie widać) i zdążyło już przetestować kilkanaśćie osób. Opinie lekko mówiąc entuzjastyczne. Stabilność jest niesamowita, a podobieństwo do narty szczególnie w czasie biegu krokiem z odbicia (naprzemianstronnym) jest niesamowite.

Jeżeli chodzi o rozróżnienie w tym modelu twardości to różnica jest zdecydowana, biegałem zarówno na modelu do 85kg, jak też na twardszym (stiff). Przy mojej wadze 90+ różnica jest wielka. Dodatkowym plusem jest to, że Speedmax jest szybszy od poprzednich modeli klasycznych Fischera czyli RC7 i Carbonlite. Firma zdecydowała, że dorówna prędkością  do innych czołowych producentów i speedmaxy są już pełnoprawnymi standartowymi kołami o prędkości medium (dwójki).

Model sprzedajemy już w naszym sklepie od maja i cieszy się zauważalnym zainteresowaniem :)

 

Poniżej dla porównania flagowe modele wiodących producentów (waga):

  •  - Swix Triac Classic - 895g (+65g)
  •  - Skigo XC Classic Carbon  - 900g (+70g)
  •  - Marwe 800XC - 975g (+145g)
  •  - Fischer Carbonlite Classic FR  - 1.040g (+210g)
  •  - IDT   - 1.040g (+210g)
  •  - KV+ Falco Classic    - 1.100g (+270g)
  •  - Swenor Fibreglas     - 1.120g (+290g)
  •  - SRB CR07+            - 1.130g (+300g)

 

 

 

Nartorolki są dostępne w naszym portalowym sklepie BIEGINARCIARSKIE.COM.PL w promocyjnej cenie  ZOBACZ TUTAJ.

 

Istnieje także możliwość przetestowania tego modelu w sklepie Fischer Nordic Ski w Krakowie. Jeżeli do Krakowa Wam nie po drodze, to model będzie dostępny także do testów w czasie imprezy Swornerace 2020 czyli Mistrzostwach Polski Amatorów na nartorolkach (szczegóły w kalendarzu).

 

TUTAJ SZCZEGÓŁOWY OPIS DO POBRANIA

 speedmax classic rollerski

 

 

 

Kuba Cieślar