vexa

W pierwszy weekend października 2019 roku w Dusznikach-Zdroju odbędą się dwa biegi pod górę na nartorolkach. W sobotę 5 października zupełnie nowy w polskim kalendarzu Skalny Uphill, a w niedzielę 6 października najstarszy polski otwarty bieg pod górę Asfalt Uphill, znany wcześniej jako “Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec”. Oba biegi wchodzą w skład cyklu Vexa.

 

 

Bieg na nartorolkach z Dusznik-Zdroju do Zieleńca w 2019 roku będzie finałem cyklu Vexa Skiroll Tour

W pierwszy weekend października 2019 roku w Dusznikach-Zdroju odbędą się dwa biegi pod górę na nartorolkach. W sobotę 5 października zupełnie nowy w polskim kalendarzu Skalny Uphill, a w niedzielę 6 października najstarszy polski otwarty bieg pod górę Asfalt Uphill, znany wcześniej jako “Uphill Duszniki-Zdrój - Zieleniec”. Oba biegi wchodzą w skład cyklu Vexa.

 

Dwa nartorolkowe biegi odbywające się na początku października w okolicach Dusznik-Zdroju to zarazem dwa ostatnie wyścigi tego sezonu w polskich powszechnych biegach na nartorolkach. Zawody w tym roku wchodzą w skład cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Skalny Uphill odbędzie się w sobotę 5 października w Górach Stołowych. Jego start będzie miał miejsce w Łężycach, zaledwie kilka kilometrów od centrum Dusznik-Zdroju. Meta znajduje się 6 km dalej i 230 m wyżej. Trasa prowadzi po idealnym asfalcie oddanym do użytku w 2019 roku. Zawody należą do łatwiejszych na tle innych polskich biegów pod górę, a organizatorzy zachęcają do startu nie tylko zaawansowanych zawodników, dla których będzie to doskonała “rozgrzewka” przed niedzielnym finałem cyklu Vexa, ale także mniej doświadczonych, w tym debiutantów.

 

Więcej informacji o Skalny Uphill na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/skalny-uphill.html

 

W niedzielę 6 października na trasie prowadzącej z Dusznik-Zdroju do narciarskiej części miasta - Zieleńca - odbędzie się finał tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour - mający już kilkuletnią tradycję polski otwarty bieg pod górę, który od 2018 roku nosi nazwę Asfalt Uphill. Długość trasy zawodów to 10,5 km, co czyni go najdłuższym nartorolkowym uphillem w Polsce. Zawodnicy pokonują przewyższenie 340 m. Wyścig po raz pierwszy wchodzi w skład Vexa Skiroll Tour i odbędzie się zgodnie z zasadami i w standardzie organizacyjnym tego jedynego polskiego nartorolkowego cyklu. Po zawodach odbędą się dekoracje zwycięzców w Asfalt Uphill, jak też najlepszych zawodników i teamy w klasyfikacji generalnej cyklu Vexa.

 

Więcej informacji o Asfalt Uphill na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/asfalt-uphill.html

 

W obu październikowych biegach, tak jak we wszystkich zawodach tworzących cykl Vexa Skiroll Tour, prowadzone będą odrębne klasyfikacje open i w kategoriach wiekowych w trzech konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną lub dowolną oraz na nartorolkach i rolkach z pompowanymi kołami dowolną techniką. W obu wyścigach można startować niezależnie od cyklu z myślą o klasyfikacji w poszczególnych zawodach, a niekoniecznie w końcowej klasyfikacji cyklu. Uczestników obowiązuje regulamin, który nakłada obowiązek rywalizowania na nartorolkach z kołami z czarnej gumy. Kto nie startował jeszcze w zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour, warto by przeanalizował regulamin, w tym część dotyczącą wymagań sprzętowych.

 

Zapisy do wymienionych tu zawodów trwają do czwartku 3 października przez internet pod adresem: http://tour.vexa.pl/zapisy . Kto dokona rejestracji internetowej, otrzyma zniżkę w opłacie startowej, którą może pokryć nawet gotówką w biurze zawodów. Możliwe są też rejestracje na miejscu.

 

Więcej informacji, w tym listy startowe, można znaleźć na stronie internetowej cyklu: http://tour.vexa.pl/

 

informacja prasowa organizatora