kobielusz

Drugi dzień norweskiego festiwalu nartorolkowego Blinkfestival 2019 to biegi pod górę - uphill na dystansie 7,5 kilometra. Bardzo dobrze w kategorii wiekowej 19-20 lat wypadły nasze juniorki. Wygrała Magdalena Kobielusz, a trzeci stopień podium zajęła Izabela Marcisz.

Zawodniczki kadry Wierietelny-Kowalczyk nie dały szans konkurentkom, gratulujemy. Oprócz naszych medalistek w uphillu startowała jeszcze Ewelina Kołodziej, która zajęła 25 miejsce.

TUTAJ - możecie śledzić wyniki LIVE

W biegu seniorek tryumfowała Therese Johaug, przed Ingvild Fluegstad Oestberg i Kasią Makarainen. Przewaga Johaug na resztą rywalek wyniosła 2,49 minuty.

W biegu kobiet techniką double pooling (pchanie) trzecie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk ulegając tylko Astrid Oyre Slind i Emilie Fleten.

Także tylko pchaniem uphill pokonywał nasz redakcyjny i teamowy (skipol.pl team) zawodnik Andrey Pradun, który został sklasyfikowany na 40 miejscu.

Wszystkie wyniki znajdziecie w linku powyżej.