vexa

Otwarto zapisy na wszystkie biegi III sezonu jedynego otwartego polskiego cyklu biegów na nartorolkach. W tym roku zawodnicy będą się ścigać aż w  8 zawodach zorganizowanych w trakcie 4 weekendów. Warto zapisać się wcześniej, gdyż gwarantuje to niższą opłatę startową.

 

Zapisy do biegów cyklu Vexa Skiroll Tour przyjmowane są przez internet na stronie http://tour.vexa.pl/zapisy/

 

Organizatorzy namawiają do wcześniejszych rejestracji, które gwarantują najniższe wpisowe. Ponieważ decyduje data rejestracji, a nie wpłaty, niższa stawka obowiązuje nawet przy rozliczeniu się gotówką w biurze zawodów, pod warunkiem dokonania zgłoszenia w pierwszym terminie.

 

W tym sezonie polscy biegacze nartorolkowi będą mogli pościgać się w ośmiu biegach zaliczanych do cyklu i jednych zawodach towarzyszących.

Kalendarz Vexa Skiroll Tour 2019

(data, nazwa, miejsce, dystans i charakter)

I tura

27.07.2019, Uphill Gór Sowich, Pieszyce, 9 km z przewyższeniem 430 m

28.07.2019, Pętla Sowiogórska, Bratoszów k. Pieszyc. 30 km

II tura

10.08.2019, Kamyk Uphill, Smreczyna k. Międzylesia, 4,5 km z przewyższeniem 300 m

11.08.2019, Leśny Uphill, Niemojów k. Międzylesia, 7 km z sumą podbiegów 225 m

III tura

21.09.2019, Łabowa Uphill, Łabowa k. Nowego Sącza, 7,5 km z przewyższeniem 430 m

22.09.2019, Przehyba Uphill, Gaboń k. Starego Sącza, 6,7 km z przewyższeniem 580 m

IV tura

05.10.2019, Skalny Uphill, Łężyce k. Dusznik-Zdroju, 6 km z przewyższeniem 230 m

06.10.2019, Asfalt Uphill, Duszniki-Zdrój, 10,5 km z przewyższeniem 340 m

 

W ramach I tury 27 lipca będzie można w Dzierżoniowie wystartować w bardzo widowiskowych biegach - knock out sprintach na dystansie 200 m, które w otwartej formule odbędą się po raz pierwszy w Polsce. Zawodnicy ścigają się parami, a szybszy pozostaje w rywalizacji i konkuruje dalej ze zwycięzcą z innej pary. Ponieważ wszyscy kibice i zawodnicy widzą zarówno start, jak też metę, mogą obserwować wszystkie zmagania. Zawody będą się odbywać dowolną techniką, można więc startować zarówno łyżwą, jak też klasykiem. Obowiązywać mają nartorolki sportowe. Zapisy do tych zawodów, które od lat są organizowane w trakcie każdych Mistrzostw Świata, czy sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach, rozpoczną się w czerwcu.

 

W Vexa Skiroll Tour zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolną oraz na sprzęcie z pompowanymi kołami. Prowadzona jest klasyfikacja generalna indywidualna i teamowa dla zgłoszonych zespołów. Każde zawody to indywidualna impreza, w której tworzona jest lista wyników i dekorowani zwycięzcy w kategoriach open i wiekowych.

 

 

Wszyscy uczestnicy zmagań w Vexa Skiroll Tour mogą liczyć na cenne nagrody, nawet jeśli nie mają szans na wysokie lokaty. Podczas każdej tury (weekendu) rywalizacji losowane są nartorolki marki Vexa, buty nartorolkowe marki Spine, jak też wiele markowych nartorolkowych gadżetów i akcesoriów. Najlepsi w cyklu otrzymają na zakończenie cenne nagrody rzeczowe.

 

Jakie zmiany i nowości przygotowali organizatorzy dla polskich entuzjastów nartorolek w tym roku?

Do cyklu dołączają dwa nowe biegi: Asfalt Uphill 6 października - najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach odbywający się na trasie prowadzącej z Dusznik-Zdroju do Zieleńca - w tym sezonie będzie finałem cyklu. Skalny Uphill, który odbędzie się 5 października w Górach Stołowych to całkowicie nowe zawody, które zostaną zorganizowane po raz pierwszy. Ich zaletą jest przyjemna trasa z ładnymi widokami oraz doskonały, nowy asfalt na całej trasie.

 

Odrobinę zmieniają się zasady naliczania punktów do klasyfikacji generalnej. W 2019 roku mają zależeć od uzyskanego czasu, zajętego miejsca i liczby uczestników biegu. By zostać sklasyfikowanym w generalce, wystarczy trzy razy wystartować w jednej konkurencji w trzech zawodach, w tym obligatoryjnie w finale. Szczegółowo zasady zostały opisane w regulaminie i tekstach na stronie cyklu pod adresem www.tour.vexa.pl.

 

Cykl Vexa staje się znaczącą imprezą sportową w Polsce. Nie ma odpowiednika w krajach ościennych. Choć Czesi mają znany i popularny cykl Efisan Skiroll Classics, można w nim konkurować jedynie techniką klasyczną. Dlatego w Polskim cyklu z każdym rokiem przybywa zawodników zza granicy, w tym Czechów, którzy cenią sobie rywalizację łyżwą i na pompowanych kołach.

Więcej informacji

l  strona cyklu: http://tour.vexa.pl/

l  zapisy na biegi cyklu: http://tour.vexa.pl/zapisy/

l  regulamin cyklu Vexa Skiroll Tour 2019: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/2019/regulamin-cyklu-vexa-skiroll-tour-2019.html

 

żródło: informacja prasowa organizatora