Rolkowisko

Rolkowisko 2018 – III Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach, wyścigach na rolkach i hulajnogach już 1 września na Rolkostradzie Wesoła w Warszawie!

 

Towarzystwo Narciarskie Biegówki zaprasza na wspólne ściganie na Rolkostradzie Wesoła w Warszawie, w sobotę, 1 września. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00, a w programie przewidziano rywalizację na nartorolkach stylem dowolnym i klasycznym, na nartorolkach terenowych, na rolkach, wrotkach i hulajnogach. Dla „zawodników” i amatorów do 18 roku życia start w zawodach jest bezpłatny, a organizator przewiduje losowanie nagród spośród wszystkich uczestników! Opłata startowa dla pełnoletnich uczestników „amatorów” przelewem do 30 sierpnia – 20 złotych, w dniu zawodów w biurze czynnym od godziny 8:00 – 40 złotych.

 

„-Trasa dla nartorolkarzy (styl klasyczny i dowolny) ma długość około 1250 metrów z jednym podbiegiem i zjazdem na odcinku około 50 metrów i nachyleniem około 10%.

 -Trasa dla nartorolkarzy terenowych ma długość około 1250 metrów, bez podbiegu i zjazdu i obejmuje około 300. metrowy fragment przebiegający po ścieżkach leśnych.[…]

Na całej długości asfalt bardzo dobrej jakości, zapewniający dobre trzymanie widiowych grotów kijów i prowadzenie rolki.”

Rolkostrada w Wesołej to prosta, a trasa zawodów przebiegać będzie po niej w dwie strony, na końcu odcinka przed nawrotem znajduje się wspomniany wyżej podbieg, który powoduje delikatne wytracenie prędkości i nawrót jest bezpieczny.

 

Organizator przygotował wiele kategorii wiekowych i podział na „zawodników” oraz „amatorów” :

„ a) klasyfikacja „zawodnik” – osoba która posiada licencje zawodniczą PZN, PZB, dla kategorii Dzieci, Młodzicy, Juniorzy Młodsi i Juniorzy, a dla kategorii Senior zawodnik posiadający 2 kl. sportową i wyżej.

W ramach klasyfikacji ZAWODNIK rozgrywane będą następujące kategorie wiekowe:

- Dzieci K/M – 13 – 14 lat (2005r i młodsi)

- Młodzicy (Junior C) K/M - 15-16 lat (2004r - 2003r)

- Juniorzy Młodsi (Junior B) K/M - 17-18 lat (2002r - 2001r)

- Juniorzy (Junior A) K/M - 19-20 lat (2000r - 1999r)

- Seniorzy i Młodzieżowcy K/M 21 lat i więcej (1998r i starsi)

b) klasyfikacja „amator” - osoba która nie posiada licencji zawodniczej PZN, PZB, dla kategorii Dzieci, Młodzicy, Juniorzy Młodsi i Juniorzy, a dla kategorii Senior zawodnik posiadający mniej niż 2 kl. sportową.

W ramach klasyfikacji AMATOR rozgrywane będą kategorie wiekowe, o których organizator poinformuje najpóźniej w dniu imprezy. W zawodach na nartorolkach będą prowadzone osobne klasyfikacje dla startujących na nartorolkach sportowych techniką klasyczną, dowolną, oraz dla startujących na nartorolkach terenowych.”

 

Formuła przeprowadzenia zawodów zakłada dwa indywidualne przejazdy każdego z zawodników, a o końcowej klasyfikacji zadecyduje suma czasów.

 

REGULAMIN

 

ZAPISY

 

Zdjęcie: Rolkostrada Wesoła

Arkadiusz Posiadała