swornerace60

 

Już tylko tydzień i jeden dzień pozostał do startu pierwszej edycji Swornerace60 czyli maratonu nartorolkowego w Borach Tucholskich. Do wyboru mamy trzy dystanse: 60 km stylem dowolnym, 30km stylem klasycznym oraz 30 km na nartorolkach terenowych.

 

Tym niezdecydowanym przypominamy, że przedłużyliśmy możliwośc zgłoszeń do imprezy.Jeżeli jeszcze nie zapisaliście się na tą wyjątkowe wydarzenie to macie czas do niedzieli 15 lipca. Po tej dacie zapisy opłacenie startowego, a tym samym udział w zawodach nie będzie już możliwy.

 

Zapisy oraz lista zgłoszonych i opłaconych (lub nie) uczestników znajduje się TUTAJ.

Numer konta na, który nalezy dokonać wpłaty ( z dopiskiem Swornerace60) znajdziecie TUTAJ.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy, wymogi sprzętowe, kategorie wiekowe, znajdziecie w regulaminie zawodów TUTAJ.

 

Do dzisiaj tj. do 13 lipca 2018 udział potwierdziło 40 osób. Na starcie spodziewamy sie około 45 zawodniczek i zawodników z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski.

Przypomnijmy, że organizatorem zawodów są firmy Act Factory Events z Swornychgaci, oraz XC Ski Poland firma, która jest właścicielem naszego portalu. Szefem/ dyrektorem/komandorem biegu jest znany zapewne wszystkim Kuba Czaplewski z Gdańska, który był i jest inicjatorem i propagatorem nartorolek na Pomorzu.

 

Partnerami technicznymi i sponsorami nagród są:

- Fischer Polska ( oraz sklep bieginarciarskie.com.pl) - nagrody główne na dystansie klasykiem, oraz nagrody do losowania

- Rollspeed - nagrody główne na dystansie łyżwą i nagrody do losowania

- Skike - nagrody główne na dystansie nartorolek terenowych i nagrody do losowania

- nartorolkowy.pl - nagrody do losowania.

 

Swornerace60 to nie tylko sportowa rywalizacja to także integracja uczestników. Zaplanowaliśmy po uroczystym zakończeniu zawodów zabawę z grillem i nie tylko... Następnego dnia rano spływ kajakowy po pięknych okolicach Swornychgaci. Myślę, że atrakcji nam wszystkim nie zabraknie, zapraszamy już za tydzień i do zobaczenia.

 

Kuba Cieślar

 

 Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie TUTAJ.