nartorolki

Pięć biegów pod górę i jeden w terenie płaskim na dystansie 30 km wejdzie w skład W 2018 roku jedynego polskiego cyklu otwartych biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Ruszyły już zapisy do zawodów.

 

W tym sezonie zawodników biorących udział w nartorolkowej rywalizacji cyklu Vexa Skiroll Tour czeka aż sześć spotkań. Trzy biegi to zupełnie nowe imprezy. Zawodnicy będą rywalizować w dwudniowych turach zawodów podczas trzech letnio-jesiennych weekendów na trasach zlokalizowanych w bliskiej odległości od siebie. Zawody odbywać się będą na Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

 

Większość zasad organizacji cyklu pozostaje jak przed rokiem. Kto chce być ujęty w klasyfikacji generalnej, musi ukończyć przynajmniej cztery biegi, w tym zawody finałowe - Przehyba Uphill - odbywające się na najbardziej stromym asfaltowym podbiegu w Polsce. Do “generalki” zostaną zaliczone cztery najlepsze wyniki z sezonu.

 

Niezmiennie zawodnicy będą mogli wybrać jedną z konkurencji: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolną, a także na sprzęcie z pompowanymi kołami. Utrzymane zostają także limity dotyczące sprzętu. Obowiązują nartorolki z gumowymi kołami. Jak przekonują organizatorzy, te ograniczenia wymuszone są względami bezpieczeństwa. Koła gumowe są wolniejsze, niż wykonane z innych materiałów. Choć większość zawodów to biegi pod górę, gdzie prędkości są niewielkie, w razie deszczu gumowe koła zachowują przyczepność, co ma duży wpływ na bezpieczne dotarcie zawodników do mety.

 

nartorolki

 

Kalendarz Vexa Skiroll Tour 2018

 

28.07.2018 - Uphill Gór Sowich

Pieszyce / Dolny Śląsk

dystans: 9 km / przewyższenie: 425 m

 

29.07.2018 - Pętla Sowiogórska

Bratoszyce k. Pieszyc / Dolny Śląsk

dystanse: 30 km i 10 km

 

15.09.2018 - Kamyk Uphill

Smreczyna k. Międzylesia / Dolny Śląsk

dystans: 4,5 km / przewyższenie: 300 m

 

16.09.2018 - Leśny Uphill

Niemojów k. Międzylesia / Dolny Śląsk

dystans: 7,5 km / przewyższenie: 225 m

 

06.10.2018 - Łabowa Uphill

Łabowa k. Nowego Sącza / Małopolska

dystans: 7,5 km / przewyższenie: 430 m

 

07.10.2018 - Przehyba Uphill (finał cyklu)

Gaboń k. Starego Sącza / Małopolska

dystans: 6,7 km / przewyższenie: 580 m

 

Można zapisywać się już do wszystkich biegów. Zapisy odbywają się przez stronę http://tour.vexa.pl/zapisy . Wysokość opłaty startowej zależy od terminu zgłoszenia, a nie wpłaty. Dlatego warto zarejestrować się w pierwszym terminie. Niższe startowe dla terminu zgłoszenia będzie zachowane nawet przy wpłacie gotówką w biurze zawodów.

 

W cyklu Vexa Skiroll Tour można rywalizować indywidualnie i zespołowo. To jedyna otwarta nartorolkowa impreza w Polsce, w której prowadzona jest klasyfikacja generalna zgłoszonych teamów. W ubiegłym sezonie do udziału w rywalizacji zespołowej zgłosiło się aż 8 drużyn. Współzawodnictwo teamów przyniosło wiele emocji. W tym roku organizatorzy spodziewają się większej liczby zgłoszeń zespołowych.

 

Więcej informacji:

 strona cyklu: http://tour.vexa.pl/

 regulamin cyklu: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/2018/regulamin-cyklu-vexa-skiroll-tour-2018.html

 zapisy: http://tour.vexa.pl/zapisy

 mapa i wykaz zawodów cyklu: http://tour.vexa.pl/biegi.html