vexa

W niedzielę 8 października w Beskidzie Sądeckim odbędą się największe otwarte nartorolkowe zawody w Polsce - Przehyba Uphill - III Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach, finał cyklu Vexa Skiroll Tour. Publikujemy komunikat dla startujących w tym biegu.

 

Informacje podstawowe

Przehyba Uphill jest biegiem pod górę. Na trasie nie ma ani jednego zjazdu. Dystans biegu to 6,7 km, pokonywane przewyższenie wynosi 580 m. W 2017 roku start do biegu odbywa się indywidualnie z interwałem czasowym 15 sekund.

 

Przehyba Uphill 2017 to III Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach oraz finał cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Wszystkie podstawowe informacje o zawodach, w tym mapa przebiegu trasy, jak też jej profil wysokościowy, dostępne są na stronie internetowej biegu pod adresem: http://tour.vexa.pl/biegi/przehyba-uphill.html

Program

Uwaga! Start pierwszego zawodnika o 11:15, 45 minut wcześniej niż w 2016 roku.

 

l  9:00 - 10:00 - zapisy w biurze zawodów

l  9:00 - 10:30 - weryfikacja uczestników, odbiór numerów startowych i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów

l  11:15 - start pierwszego zawodnika techniką klasyczną

l  ok. 11:30 - start pierwszego zawodnika techniką dowolną

l  ok. 11:45 - start pierwszego zawodnika na pompowanych kołach

l  ok. 14:00 - rozpoczęcie dekoracji

l  ok. 15:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

 

Miejsce startu

Start do zawodów odbędzie się w Gaboniu koło Starego Sącza. Biuro zawodów i linia startowa znajdują się około 100 metrów za parkingiem w okolicach leśniczówki.

 

Koordynaty GPS: 49.501956, 20.552721

Położenie startu na mapach Google: https://goo.gl/maps/nB1JN9aAuCz

 

Wskazówki dojazdu

Kierując się do Gabonia ze Starego Sącza należy przejechać przez Gołkowice Dolne i Górne. Dalej droga prowadzi przez wsie Skrudzina i Praczka. Główna droga kończy się (zakaz wjazdu do lasu) w miejscu, w którym zlokalizowane jest biuro zawodów i start.

 

Parkowanie

Około 100 metrów poniżej miejsca startu i biura zawodów jest parking, na którym zmieści się 20-30 samochodów. Prosimy o ekonomiczne ustawianie się na parkingu. Zawodnicy, którzy nie zmieszczą się na parkingu proszeni są o ustawianie samochodów wzdłuż drogi dojazdowej poniżej parkingu.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz internetowy do 5 października lub osobiście w niedzielę 8 października od 9:00 do 10:00.

 

Zapisz się przez internet, a:

l  masz szansę na uzyskanie lepszego rozstawienia na liście startowej, zawodnicy dokonujący zapisów w biurze zawodów otrzymają przypadkowe numery startowe niezależnie od poziomu sportowego,

l  przyspieszysz swoją obsługę w biurze zawodów,

l  ułatwisz pracę organizatorom, gdy będą wiedzieli o Twoim przyjeździe, łatwiej zaplanują liczbę posiłków, ilość napojów, itp.,

l  zapłacisz niższą opłatę startową, nawet jeśli wpłacisz ją w gotówce w biurze zawodów.

 

Zgłoś się teraz przez internet. To tylko kilka kliknięć.

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3243

 

Opłaty startowe

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

 

l  zgłoszeni do 10.09.2017 - 50 zł

l  zgłoszeni od 11.09.2017 do 05.10.2017 - 60 zł

l  zgłoszeni w biurze zawodów 08.10.2017 - 70 zł

 

Uwaga dokonujący opłaty startowej w gotówce w biurze zawodów. Apelujemy o przygotowanie odliczonej kwoty. W promieniu kilku kilometrów od biura zawodów nie ma możliwości rozmienienia pieniędzy. Jeśli wybierasz pieniądze z bankomatu, rozmień je przed przyjazdem do Gabonia.

 

Biuro zawodów

Biuro zawodów mieści się na terenie leśniczówki tuż przy miejscu startu, przy drodze, około 100 metrów za parkingiem. Biuro jest czynne w niedzielę 8 października od 9:00 do 10:30 (zapisy osób niezgłoszonych przez internet przyjmowane są tylko do 10:00). Uwaga! Po 10:30 biuro nie będzie już obsługiwać zawodników. Mamy niewiele czasu na ułożenie i ogłoszenie list startowych oraz przygotowanie się do startu.

 

Numery startowe należy zachować, gdyż na ich podstawie będzie wydawany posiłek (szczegóły dalej w tekście). Po imprezie numer wraz z chipem pozostaje u zawodnika na pamiątkę.

 

Lista startowa i godziny startów

Zawodnicy startują indywidualnie w odstępach co 15 sekund. Pierwszy zawodnik startujący techniką klasyczną wyrusza na trasę o 11:15. Później nastąpi przerwa 3 minuty, po niej rywalizację rozpoczną biegnący dowolnie. Po kolejnej przerwie 2 minut wystartują biegnący na pompowanych kołach.

 

Po zamknięciu biura zawodów zostanie wydrukowana i ogłoszona lista startowa, na której będzie podana kolejność startu zawodników oraz dokładny czas startu każdego zawodnika.

 

Sprzęt i kontrola techniczna

Zgodnie z regulaminem cyklu Vexa Skiroll Tour do udziału w zawodach dopuszczeni będą zawodnicy wyłącznie na nartorolkach z czarnymi, gumowymi kołami.

 

Wszyscy zawodnicy przed startem zobowiązani są do przedstawienia swoich nartorolek do kontroli technicznej. Ta będzie prowadzona przy biurze zawodów w godzinach pracy biura. Nartorolki dopuszczone do startu będą oznaczone odpowiednią naklejką kontrolną. Sprzęt będzie też wyrywkowo kontrolowany na mecie zawodów.

 

Więcej informacji o dozwolonym sprzęcie oraz kontroli technicznej można znaleźć w odpowiedniej sekcji Regulaminu Cyklu Vexa Skiroll Tour 2017:

http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/regulamin-cyklu-vexa-skiroll-tour-2017.html#sprzet

 

Zgodnie z regulaminem uczestnicy na trasie zawodów muszą być wyposażeni w kaski. Zasady cyklu mówią, że wszyscy, którzy nie spełnią tego warunku, otrzymają karę czasową 2 minut, która zostanie doliczona do uzyskanego wyniku. Organizator zaleca też start w okularach w celu ochrony oczu przed grotami kijów innych uczestników.

 

Trasa zawodów

Asfalt z Gabonia na Przehybę jest w różnym stanie. Są odcinki prawie nowe (cały ostatni odcinek przed metą), jak też gorszej jakości. W tym roku gospodarz terenu - Nadleśnictwo Stary Sącz - prowadziło remont przepustów, dzięki temu w kilku miejscach ma pojawić się nowy asfalt. Nadleśnictwo obiecało zakończyć pracę do czwartku 5 października, by trasa była gotowa na zawody.

 

Tradycyjnie przed biegiem na trasę wyjedzie automatyczna zamiatarka. To, czego nie usunie maszyna, zostanie dodatkowo wysprzątane ręcznie.

 

Depozyt

Bagaże zawodników będą wywiezione na górę przez organizatora. Do 11:00 należy oddać rzeczy niezbędne na mecie do oznakowanego pojazdu przy miejscu startu. Bagaże należy spakować do własnych toreb (plecak, torba sportowa, opisany worek itp.). Samochód wyjedzie na górę przed startem pierwszego zawodnika. Bagaże będą do odebrania przy mecie.

 

Zakończenie, ogłoszenie wyników i dekoracje

Zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbędzie się przy schronisku na Przehybie - kilkaset metrów dalej za metą zawodów. Dekoracje odbędą się po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika na metę lub po przekroczeniu limitu czasu 90 minut na ukończenie biegu. Szacowana godzina rozpoczęcia dekoracji to 14:00. W trakcie ceremonii dekoracji zostaną udekorowani zarówno zwycięzcy III Mistrzostw w Biegu pod Górę na Nartorolkach - Przehyba Uphill (po 3 osoby w open i kategoriach wiekowych) oraz zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour.

 

Nartorolki dla jednego z uczestników

Na zakończenie ceremonii dekoracji odbędzie się losowanie nartorolek Vexa Vmax. Warto pozostać do końca.

 

Punkty żywieniowe i posiłek regeneracyjny

W okolicach połowy dystansu na trasie będzie znajdował się punkt żywieniowy z napojem izotonicznym Enervit i wodą. Drugi punkt dostępny będzie na mecie, także z Enervitem i wodą oraz suchymi przekąskami.

 

Wszyscy zawodnicy uprawnieni są do skorzystania z posiłku regeneracyjnego przygotowanego specjalnie dla startujących w Przehyba Uphill przez firmę Zdrowy Projekt (przeczytaj o tym więcej http://tour.vexa.pl/aktualia/48-zdrowy-projekt-zdrowo-nakarmi-zawodnikow-przehyba-uphill.html). Posiłek wraz z gorącą herbatą wydawany będzie po okazaniu numeru startowego i po oznaczeniu przez obsługę bufetu wydania posiłku na numerze.

 

Toalety

W Gaboniu toaleta toi-toi ustawiona będzie w okolicach parkingu. Na mecie skorzystać można z toalety w schronisku na Przehybie.

 

Kibice i wjazd na trasę zawodów

Od miejsca, w którym zlokalizowany jest start zawodów, droga na Przehybę jest zamknięta dla ruchu pojazdów. To teren Lasów Państwowych i wjazd wymaga specjalnej przepustki. Prosimy kibiców i zawodników o uszanowanie zakazu, tym bardziej, że za jego złamanie grożą surowe kary. Kibiców zapraszamy na pieszy spacer, aby dopingować zawodników na trasie. Pamiętajmy o tym, żeby nie przeszkadzać startującym na trasie i bezwzględnie zejść na pobocze podczas przejazdu zawodnika.

 

Zwiezienie z mety na start po zawodach

Dla zawodników przygotowaliśmy transport, po zakończeniu zawodów uczestnicy zostaną zwiezieni na start busami. Ze względu na dużą liczbę startujących i tylko kilka przepustek pozwalających na wjazd na Przehybę, nasze busy będą zwoziły w pierwszej kolejności zawodników.

 

Ważne linki

l  strona cyklu Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/

l  strona zawodów Przehyba Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/przehyba-uphill.html

l  zapisy na Przehyba Uphill: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3243

l  lista zgłoszonych uczestników: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=3243

l  regulamin Przehyba Uphill: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/regulamin-zawodow-przehyba-uphill-2017.html

l  regulamin cyklu Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/regulamin-cyklu-vexa-skiroll-tour-2017.html

 

informacja prasowa organizatora