nartorolki

W niedzielę 8 października z Beskidzie Sądeckim odbędzie się największy polski otwarty bieg na nartorolkach. Na trasie o długości blisko 7 km z przewyższeniem prawie 600 m w ubiegłym roku zmierzyło się niemal 100 zawodników. W tym sezonie może paść nowy rekord frekwencji.

 

Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia koło Starego Sącza w okolice szczytu Przehyba (1175 m npm) - jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego. Asfaltowa droga, na której odbywa się wyścig, jest wyłączona na stałe z ruchu pojazdów. Zawodnicy startują indywidualnie w odstępie 15 sekund, to daje luz na trasie i komfort, lecz zmusza równocześnie, by na całej długości trasy biec możliwie szybko. Nie wiadomo przecież jak szybko pobiegną rywale.

 

Bieg na Przehybę od początku przyciąga rzeszę sportowców pragnących sprawdzić się na najtrudniejszym asfaltowym podbiegu w Polsce i tej części Europy. Kto chciałby przekonać się, co czują uczestnicy kultowego norweskiego uphillu Lysebotn Opp odbywającego się w ramach festiwalu Blink, powinien koniecznie wystartować w Przehyba Uphill. Dystans zawodów i przewyższenie są bardzo podobne.

 

W tym sezonie w ramach Przehyba Uphill po raz trzeci odbędą się Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach. Zawody są także finałem cyklu Vexa Skiroll Tour. Na liście startowej w chwili publikacji tego tekstu zapisanych już jest około 70 uczestników.

 

W zawodach prowadzone są osobne klasyfikacje dla startujących na twardych kołach techniką klasyczną i dowolną, jak też na kołach pompowanych. Regulamin wymaga kół z czarnej gumy, a przed biegiem prowadzona jest kontrola techniczna sprzętu. To zapewnia wyrównaną i uczciwą rywalizację.

 

Zapisy przez internet trwają do 4 października pod adresem http://tour.vexa.pl/zapisy. Warto zgłosić się wcześniej, gdyż zapewnia to niższą opłatę startową, nawet przy płatności gotówką w biurze. Także tylko zgłoszeni wcześniej mogą liczyć na dobre rozstawienie na liście startowej. Kto woli rejestrację w biurze zawodów, będzie mógł to zrobić w dniu imprezy przed biegiem.

 

Więcej informacji

 

informacja prasowa organizatora