vexa

Kolejne dwa etapy cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour odbędą się 16 i 17 września w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku. Zaplanowano dwa biegi pod górę - w sobotę Kamyk Uphill na dystansie 4,5 km i w niedzielę Puchacz Uphill na dystansie 7,5 km. Publikujemy komunikaty przedstartowe dla startujących.

 

Zapisy internetowe na oba biegi prowadzone są do 14 września. Będzie można też zgłosić się na miejscu, ale to skutkuje wyższą opłatą startową. Każdy z biegów to indywidualne zawody. Można w nich uzyskać punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour lub niezależnie zawalczyć o wynik.

 

W obu biegach, jak we wszystkich zawodach cyklu, można rywalizować techniką klasyczną, dowolną lub na pompowanych kołach. Dla tych konkurencji jest prowadzona osobna klasyfikacja. Startujących obowiązują nartorolki z gumowymi, czarnymi kołami.

 

Organizatorzy zwracają uwagę, że zawody w gminie Międzylesie w zbliżający się weekend należą do łatwiejszych w naszym kraju. Trasy prowadzą wyłącznie pod górę, przez co prędkości jazdy są niższe i rywalizacja jest bezpieczna. Niewygórowane dystanse pozwolą ukończyć zawody także debiutantom. Warto wybrać Kamyk Uphill i Puchacz Uphill na swojej pierwsze zawody.

 

Linki do zapisów na każdy z biegów znajdziesz tu:

ZAPISY

 

Więcej o cyklu Vexa Skiroll Tour na stronie www.tour.vexa.pl

 

Załączamy dwa komunikaty przedstartowe dla zawodników biorących udział w zawodach.

PUCHACZ UPHILL KOMUNIKAT

KAMYK UPHILL KOMUNIKAT

 

 

informacja prasowa organizatora