tomaszow

Puchar Polski na nartorolkach Polskiego Związku Narciarskiego to tradycyjnie już cztery wrześniowe weekendy. Wszystko rozpocznie sie w Tomaszowie Lubelskim, a zakończy w Marklowicach.

 

Coroczny nartorolkowy Puchar Polski tradycyjnie już rozpocznie się w pierwszy wrześniowy weekend w Tomaszowie Lubelskim. Do tradycyjnie już rozgrywanych tam sprintów w tym sezonie organizatorzy, Lubelski Okręgowy Związek Narciarski,  postanowili rozegrać także bieg dystansowy. Prawdopodobnie będzie to bieg na ulicach miasta.

Kolejna rudna to zawody w jeleniogórskim Sobieszowie, gdzie także odbędą się dwa dni zawodów, pierwszy dzień to dystanse na trasie nartorolkowej , drugi dzień to uphill klasykiem na górę Chojnik. Zawody są także Mistrzostwami Polski na nartorolkach.

Trzeci weekend Pucharu Polski to już Beskidy, a dokładniej Istebna i Bystra. Istebna to tradycyjnie uphill, w Bystrej krótkie sprinterskie dystanse.

Finał PP to Marklowice, gdzie są także rozgrywane Ogólnopolskie Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych.

W zawodach w Tomaszowie Lubelskim, Sobieszowie i Marklowicach organizatorzy planują także kategorię amatorów, jak będzie to wyglądało w Istebnej i Bystrej przekażemy niezwłocznie.

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych edycji poznamy z komunikatów publikowanych przez orgaznizatorów poszczególnych edycji, poniżej kalendarz zawodów.

2-3.09 -Tomaszów Lubelski
9-10.09 - Jelenia Góra/Sobieszów - Mistrzostwa Polski
16.09 - Istebna
17.09 - Bystra Śląska
23-24.09 - finał w Marklowicach/MP UKS-ów
 
kace