podmenu

Nartorolki

images/archiwum-2012-10-20/dzn%202011.jpg

Mistrzostwa Karkonoszy na nartorolkach już jutro.

Rusza kolejna edycja Pucharu Polski PZN w biegach na nartorolkach.
Pierwszymi zawodami zaliczanymi do tegorocznego cyklu są Mistrzostwa karkonoszy.

KOMUNIKAT nr.2

Komentarzy: 0

2012-08-31 09:28

Czytaj więcej

Nartorolki nad morzem - Maraton Sierpniowy w Gdańsku.

Pragniemy zaprosić wszystkich na IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, w którym już po raz drugi będzie można wystartować również na nartorolkach. Zawody odbędą się 25-26 sierpnia wokół PGE Arena Gdańsk.

Komentarzy: 0

2012-07-26 19:34

Czytaj więcej

Juniorski Puchar Świata na rolkach dla Urszuli Łętochy?

Zawodniczka KS Śnieżka Karpacz, Urszula Łętocha zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIS na nartorolkach.
Do końca sezonu letniego zostało  jeszcze pięc startów :3 w Grecji (dwa dystanse i team sprint) oraz finał we Włoszech, gdzie także zostaną rozegrane dwa biegi dystansowe.
Jeżeli podopieczna trenera Stanisława Michonia pojedzie do Grecji wygra Puchar Świata.
Czy pojedzie, co wiąże się niestety z drogą podróżą lotniczą,okaże się w tym tygodniu.
Byłaby drugą w ogóle ,oczywiście zachowując gradację ważności, a pierwszą w biegach na nartorolkach ,biegaczką z Polski mogącą  poszczycić się  zdobyciem tego trofeum.

Komentarzy: 0

2012-07-25 20:11

Czytaj więcej

Pucharu Polski na nartorolkach w Supraślu nie będzie.

Czwartą eliminacją Pucharu Polski PZN 2012 w biegach na nartorolkach miał być Puchar Podlasia 2012.
Miał być, ponieważ dzisiaj impreza została odwołana!

Poniżej prezentujemy pismo od p.Jana Żmojdy/tekst oryginalny/:

Z przykrością zawiadamiam, że planowana na 9 września 2012 r. IV eliminacja Pucharu Polski w biegach
na nartorolkach w Supraślu nie odbędzie się. Powodem jest nie uzyskanie przez nasz klub UKS "Puszcza"
dofinansowania od Burmistrza Supraśla Radosława Dobrowolskiego.
W odpowiedzi na nasz wniosek dofinansowania w/w imprezy promującej miasto Supraśl, Burmistrz Supraśla w swoim piśmie stwierdził min. cytuję: "...informuję, że realizacja przedstawionego przez Państwa zadania pod tytułem: popularyzacja narciarstwa i nartorolek - organizacja zawodów nartorolkowych "Puchar podlasia IV Eliminacja Polski Polski w biegach na nartorolkach" jest nie celowa."
--
Dlatego też postanowiliśmy, że nie będziemy się narzucać włodarzom miasta i nie będziemy tracić swoich sił i zdolności organizacyjnych aby ich promować.
Swoje działania skierujemy na szukanie pomocy w realizacji celów startowych Emilki Romanowicz i innych zawodników UKS "Puszcza" Supraśl
Z poważaniem
JAN Żmojda

Cóż nic dodać nic ująć.Zastanawia tylko postawa włodarzy Supraśla z burmistrzem na czele.
Z jednej strony finansują sekcę biegów narciarskich (UKS Puszcza Supraśl) z drugiej organizację zawodów dla biegaczy narciarskich uważają za NIE celową.
Pogratulować wyobraźni, tym bardziej, że jak powiedział nam p.Żmojda chodziło o kwotę 5400PLN, za którą organizatorzy byli w stanie zawody przeprowadzić!

Możemy tylko wyrazić żal, że w mieście o takich tradycjach narciarskich (kto pamięta jeszcze START Supraślanka) nasza dyscyplina nie znajduje zrozumienia.

/kace/
Komentarzy: 0

2012-07-23 13:41

Czytaj więcej

Puchar Polski PZN na nartorolkach także dla amatorów.

Puchar Polski PZN 2012 w biegach na nartorolkach rusza 1 września Mistrzostwami Jeleniej Góry.

Jak dowiedzieliśmy się od p.Mirosława Gazurka członka zarządu PZN, jednego z organizatorów Pucharu,w tym roku organizatorzy edycji w Bystrej Śląskiej,Istebnej i Marklowicach dopuszczają do startu zawodników niezrzeszonych- amatorów.
Oczywiście w/w wymienieni nie będą wliczani do Rankingu PP na nartorolkach.
Zawody dla amatorów biegania na nartorolkach odbędą się także w Tomaszowie Lubelskim (9.09-Puchar Lubelszczyzny).

Myslę, że dobrym pomysłem będzie zorganizowanie od przyszłego roku, przy Pucharze Polski PZN na nartorolkach , cyklu zawodów na kształt Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich.
Miejmy nadzieję, że inicjatywa zawodów dla amatorów się przyjmie i zachęci coraz większą rzeszę do biegania na nartorolkach i co za tym idzie do biegania także zimą.

KALENDARZ ZAWODÓW

z ostatniej chwili- p.Marek Rzemiński dyrektor biura Dolnośląskiego Związku Narciarskiego potwierdził zorganizowanie zawodów dla amatorów w ramach Mistrzostw Jeleniej Góry (1.09).
/kace/

Komentarzy: 0

2012-07-20 09:16

Czytaj więcej

Cesar Baena rekordzistą świata w długości biegu na nartorolkach.

Po dwóch miesiącach walki z trasą i pogodą Cesar Baena trafił do Księgi Rekordów Guinessa za najdłuższą wycieczkę na nartorolkach ze Szwecji do Norwegii. Wenezuelczyk swoją podróż rozpoczął 11 maja w Sztokholmie, by pokonując 2303 km po drogach Szwecji i Norwegii, dotrzeć do Oslo 5 lipca. Dziennie przejeżdżał ponad 40 km.

Komentarzy: 0

2012-07-06 19:04

Czytaj więcej

4845 km od wybrzeża do wybrzeża.

Para narciarzy z USA Carolin i Santi Ocriz przebiegła na nartorolkach Stany Zjednoczone od wybrzeża do wybrzeża pokonując 4845 km. W czasie swojego biegu zebrali 12 000 dolarów na kampanię zawodnicy dla ubogich wspierając akcję "Food for the Poor", która wspiera przede wszystkim głogujące dzieci.

Komentarzy: 0

2012-05-21 08:21

Czytaj więcej

Kalendarz Pucharu Świata na nartorolkach.

Znany jest już kalendarz Pucharu Świata na nartorolkach. Przed zawodnikami 14 startów, które rozpoczną się dwoma startami 16-17 czerwca w Chorwacji. Następnie zawodnicy przeniosą się na 3 weekendy do Niemiec, a rywalizację zakończą 14-16 wrzesnia zawody we włoskim Toblach/Dobbıaco.

Szczegółowy kalendarz TUTAJ

Komentarzy: 0

2012-04-29 11:05

Czytaj więcej

Puchar Polski na nartorolkach-propozycje.

Znamy już wstępny kalendarz i regulamin tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

W tym sezonie PP rozpocznie się na Dolnym Śląsku 1 i 2 września zostaną rozegrane Mistrzostwa Jeleniej Góry i Puchar Karkonoszy.
9 września w Tomaszowie Lubelskim zostanie rozegrany Puchar Lubelszczyzny, a dzień później w Supraślu Puchar Podlasia.
Ostatnie 3 edycje to zawody wchodzące w skład Silesia Cup, 15 września Beskidy Bez Granic w Istebnej, następnego dnia Rollski w Bystrej Śląskiej.
Finał Pucharu Polski  na nartorolkach to tradycyjnie Puchar Śląska w Marklowicach, który zostanie rozegrany 23 września.

Komentarzy: 0

2012-04-27 18:22

Czytaj więcej

PIĄTY PUCHAR PREZESA W PORONINIE.PODSUMOWANIE SLAVIC CUP-u!

7 sierpnia w Poroninie biegacze narciarscy zmierzą się w sprintach na nartorolkach o Puchar Prezesa LKS Poroniec.Międzynarodowa impreza na nartorolkach,której organizatorami są LKS Poroniec Poronin i Urząd Gminy w Poroninie zostanie rozegrana już po raz piąty.

Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali na dystansie 1200 metrów techniką dowolną.Po zawodach zostanie oficjalnie podsumowany Slavic Cup 2010/2011 w biegach narciarskich, jedna z kilku imprez na świecie mających rangę pucharu kontynentalnego.

Finansowe premie odbiorą:Justyna Mordarska,Ewelina Marcisz i Lucie Klimkova, oraz wśród mężczyzn Petr Mlynar, Maciej Staręga i Jan Antolec.

regulamin zawodów w załącznikuFoto:podhale-sport.pl

Komentarzy: 0

2011-07-29 11:14

Czytaj więcej

EKOLOGICZNE ROLKI??

Od pierwszych narciarzy po...drewniane rolki???Witam wszystkich czytelników. Super lekkie włókna, aluminium, galaktyczne rozwiązania rodem z NASA. Tendencja ewolucji sprzętu jest nam znana tak jak rozwój techniczny całego świata. Ale telefon komórkowy z wielkimi klawiszami i "czarno-pomarańczowym" małym wyświetlaczem za 600 złotych nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak drewniane nartorolki!!!Woodski Inc. jest małą firma z siedzibą w Manchesterze, New Hampshire. Zajmują się oni produkcja nartorolek z drewna. Firma ta w swojej ofercie zamieszcza 3 rodzaje nartorolek (różnią się one rodzajem kółek, "szybkością") i tu kolejna uwaga zasługująca na trzy wykrzykniki, hamulce!!! Rolki u zawodników testujących wywołały na początku dużo śmiechu. Proszę sobie tylko wyobrazić że biegacie sobie na wypasionych roleczkach a na drugi dzień ktoś wciska wam rolki z drewna z jakimś brzydkim czymś zwanym "hamulcem".Okazało się że drewniane rolki pracują płynniej od aluminiowych "rywali", i spisują się zdecydowanie lepiej na nierównych nawierzchniach. Ponadto profil pod stopą jest identyczny jak ten narciarski, w dodatku tendencja wygięcia jest identyczna. Testujący stwierdzają że elastyczność daje doskonałe przeniesienie mocy i jest ono niemalże identyczne jak na nartach. Woodski dorzuciło jeszcze swoje pięć groszy do przyczepności kółek. Dla tego rolki tej firmy okazują się rewelacyjne dla młodych adeptów narciarstwa biegowego.Drewniane rolki ważą jednak troszkę więcej niż aluminiowe. Jak zapewnia producent, trwałość jest identyczna.Cenę porównajcie sami, 250 dolarów za parę. Hamulec działa na zasadzie dźwigni. Do artykułu załączam zdjęcia, dla łatwiejszego wyobrażenia sobie hamulca. Zawodnicy którzy testowali owy hamulec zaskoczeni byli jego funkcjonalnością oraz tym że nie krępuje on ruchów i w pewnym momencie staje się niezauważalny. Cena 130 dolarów.Teraz moja opinia. Nie widziałem więc nie wiem, ale... wyobraźcie sobie październikowy obóz w Dusznikach, zimne noce... w razie czego można rozpalić jakąś waterkę z rolek i zagrzać się. Myślę,że hamulec jest prosty w konstrukcji i że przydać się może przy zjeździe z np. wierchu porońca. Mam nadzieje że artykuł was zainteresował. Pozdrawiam Crash bandicootpozostałe zdjęcia w załącznikach

Autor: crash bandicoot
Źródło: w
Komentarzy: 1

2009-10-01 17:46

Czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubelskiego -nartorolki

19.10.2008 Tomaszów Lubelski, Mistrzostwa Województwa lubelskiegow biegach na nartorolkach. W dniu 19 października 2008 roku w Tomaszowie Lubelskim, na wcześniej wyłączonych z ruchu ulicach w rejonie Gimnazjum Nr 1, rozegrano Mistrzostwa Województwa w biegu na nartorolkach. Nartorolki z każdym rokiem zdobywają coraz większą popularność na całym świecie i stanowią doskonałą formę przygotowania do sezonu dla narciarzy biegowych, ale także stają się nową dyscypliną, w której rozgrywane są zawody rangi mistrzostw Świata czy Pucharu Świata. Także działacze Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego, którego siedzibą jest Tomaszów Lubelski starają się te tendencje światowe podtrzymywać na swoim terenie i organizowana impreza była jednym z takich przykładów. W jesiennym sezonie przygotowywana jest jeszcze jedna impreza ,, Puchar Roztocza” na trasie Łosiniec - Pasieki, które to zawody odbędą się 09.11.2008 roku. Podczas Mistrzostw Województwa pętla, po której poruszali się narciarze, liczyła 1 200 metrów i zawodnicy w ramach swoich konkurencji pokonywali wielokrotność tej trasy. Tradycyjnie na koniec zawodów podczas uroczystej dekoracji zawodnicy otrzymali dyplomy, trójka najlepszych puchary, a także przygotowano poczęstunek dla wszystkich startujących. Najlepsze wyniki zawodów osiągnęli juniorzy Emilia Romanowicz z Supraśla i Damian Czarnopyś z ZS Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli : Seniorzy 1988 i starsi dystans: 8,4 km Szczygieł Piotr - Lublin Seniorki 1988 i starsi dystans: 8,4 km Stokfisz Dorota - Tomaszów Lubelski Junior A rocznik 1989/1990 dystans: 8,4 km Czarnopyś Damian – ZS Nr 3 Tomaszów Lubelski Juniorka A rocznik 1989/1990 dystans: 8,4 km - Romanowicz Emilia - Supraśl Junior B rocznik 1991/1992 dystans: 8,4 km Zwaliński Mateusz - Supraśl Juniorka B rocznik 1991/1992 dystans: 8,4 km- Żółkiewska Kaja - Tomaszów Lubelski Junior C młodzik rocznik 1993/1994 dystans: 6,0 km - Soból Mateusz - Gim Nr 1 Tomaszów Lubelski Juniorka C młodziczka rocznik 1993/1994 dystans: 6,0 km - Czusz Magdalena - Gim Nr 1 Tomaszów Lubelski Junior D przedstartowy rocznik 1995 i młodsi dystans: 3,6 km - Hałasa Mateusz - SP Nr 2 Tomaszów Lubelski Juniorka D przedstartowy rocznik 1995 i młodsi dystans : 3,6 km - Żółkiewska Małgorzata Gim Nr 2 Tomaszów Lubelski

Autor: Waldemar Ko
Komentarzy: 0

2008-10-23 07:19

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p