podmenu

Kalendarz

2020-09-27 - Puchar Podlasia na nartorolkach - SZELMENT [Szczegóły w linku]

Puchar Podlasia

2020-10-03 - MP Młodzików, MP UKS-ów - Marwe Cup - TOMASZÓW LUBELSKI [szczegóły w linku]

Zawody wchodzące w skład Pucharu Polski - Marwe Cup na nartorolkach

2020-10-10 - Kamyk Uphill - SMRECZYNA w Górach Bystrzyckich [Szczegóły w linku]

Vexa Skiroll Tour

2020-10-11 - Leśny Uphill (finał) - NIIEMOJÓW w Górach Bystrzyckich [Szczegóły w linku]

Vexa Skiroll Tour

2020-10-17 - Rolkowisłok - FRYSZTAK [Szczegóły w linku]

I zawody nartorolkowe we Frysztaku

2020-10-18 - I nartorolkowy Bieg Lotników - Ustrzyki Dolne [szczegóły na stronie organizatora]

2020-10-23 - PŚ nartorolki - PEKIN [CHINY] [Szczegóły w linku]

Puchar Świata FIS na nartorolkach

Nartorolki

W widowiskowym sprincie w Prato triumfowali Norwegowie

W sobotę 2 lipca Włosi postawili w sprincie na dystans 210 metrów i byli bardzo gościnni dla swoich rywali. W swoich kategoriach zwyciężyli Andresen i Solli. Zawodnicy rywalizowali na nietypowym dla narciarskiego sprintu dystansie 210 metrów. Po biegach kwalifikacyjnych wyłaniano najlepszą czwórkę z każdej kategorii, która rywalizowała w biegu finałowym. Wśród seniorów zarówno w kwalifikacjach, jak i w finale zwyciężył Ragnar Bragvin Andresen przed Włochami Alessio Berlandem i Mirko Ceolanem. Podobna sytuacja miała miejsce wśród kobiet. Najlepsza była Norweżka Guro Strom Solli, wyprzedzając dwie Rosjanki Evgenię Baliuk i Anastasię Voroninę. W juniorkach Urszula Łętocha po kwalifikacjach była 11, ze stratą 5,35 sekundy do Lisy Bolzan i nie zakwalifikowała się do biegu finałowego. W finale Lisa Bolzan potwierdziła swoją świetną dyspozycję i ostatecznie wygrała całą rywalizację. W juniorach, kwalifikacje wygrał Norweg Sondre Turvoli Fossli. W biegu finałowym musiał jednak uznać wyższość Emanuela Becchis. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął w biegu kwalifikacyjnym 14. miejsce, ze stratą 4.07 sekundy.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 21:31

Czytaj więcej

Biegi pościgowe w PŚ zdominowali Rosjanie

W czwartek 30.06., drugi dzień rywalizacji zawodnicy stanęli na starcie biegu pościgowego. Organizatorzy dokonali zmiany dystansów. Nie są znane okoliczności zmiany długości trasy. Dystans kobiet skrócono z 16 do 12 kilometrów. Mężczyźni pobiegli na 16 kilometrów, wcześniej planowano 20. Zaistniała sytuacja wprowadziła duże zamieszanie i nieporozumienia. Ostatecznie skrócenie dystansów doprowadziło do tego, że czas biegu w prologu był w porównaniu do biegu pościgowego znacznie nieproporcjonalny. W rezultacie czas na dogonienie rywali stało się dużo trudniejsze. Na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły Rosjanki. Wygrała Svetlana Hvostunkova, druga była Alisa Pershakova, trzecia Norweżka Kathrine Rolsted Harsem. Wśród juniorek zwyciężyła Maria Kozekaeva z Rosji ponownie swoja rodaczkę Evgenię Feshina. Urszula Łętocha niestety nie ukończyła biegu, a szkoda bo zajmowała bardzo dobrą pozycję do pościgu po prologu. Wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Alexander Denisov, wyprzedzając Włochów: Glauco Pizzutto i Simone Paredi. W rywalizacji juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvoli Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 20:40

Czytaj więcej

W strugach deszczu pobiegli po punkty. Dobry występ Polaków

Kolejna odsłona PŚ na nartorolkach - prolog na dystansie 6,5 km dla Włochów i Rosjanek. Wśród juniorek Urszula Łętocha przybiegła czwarta, do podium zabrakło jej zaledwie 3,3 sekundy. Mariusz Dziadkowiec-Michoń był 7. 29.06 - Trzeci etap PŚ odbył się we Włoszech w San Giacomo. Specjaliści od biegania na nartorolkach musieli się nie tylko zmierzyć z dystansem i rywalami, ale również z pogodą. Podczas zawodów padał obfity deszcz. Bieg mężczyzn zdominowali Włosi. Simone Paredi świętował zwycięstwo nad kolegami z drużyny Andreą Gola i Sergio Bonaldi. Wśród juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvol Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął dobre 7 miejsce i zdobył 36 punktów. Wśród pań prym wiodły Rosjanki. Pierwsze miejsce zajęła Rosjanka Svetlana Hvostunkova wyprzedzając drugą na mecie Szwedkę Hanna Seppas zaledwie o 0,4 sekundy. Trzecia była jej rodaczka Nina Lintzen (SWE). Maria Kozekaeva z Rosji była najszybsza wśród juniorek. Znakomicie pobiegła klasykiem Urszula Łętocha zajmując 4 miejsce tracąc do podium 3,3 sekundy. Polka tym samym zainkasowała 50 punktów w klasyfikacji generalnej. Po trzech startach w swoją pozycję na pozycji liderki w umocniła Szwedka Hanna Seppas (198 punktów). Druga w generalce Rosjanka Elena Ektovama ma 50 punktów straty. Szedka Lintze awansowała na trzecie miejsce. Wśród mężczyzn Włosi zamienili się na fotelu lidera. Simone Paredi ma 210 punktów i tym samym wyprzedził dotychczasowego lidera Sergio Bonaldi, który zgromadził 176 punktów. Andrea Gola również z Włoch zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 127 punktów.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

 

Komentarzy: 0

2011-06-30 22:34

Czytaj więcej

Maurice Manificat triumfuje w biegu pod górę, Polak daleko

Francuski biegacz narciarski Maurice Manificat zdominował rywalizacje drugiego dnia PŚ na nartorolkach. W biegu na 15 km pod górę w Bessans nie dał szans swoim rywalom. Start do 15 km wyścigu rozpoczął w mieście Bonneval. Zawodnicy wspinali się na słynną przełęcz Col de l'Iseran. Manificat wygrał wyścig z czasem 52:50 min. i pokonał dwóch Włochów, Sergio Bonaldi i Simone Paredi. Francuz pokonał rywali z przewagą 1:12 min. Jedyny Polak w seniorach Andrzej Honczar zajął odległe 30 miejsce ze stratą 17 minut do zwycięzcy. Zawodnicy mogli dokonać zmiany rolek. Bieg kobiet na 10 km wygrała Szwedka Hanna Seppas. Zawodniczka osiągnęła czas 39:50 min., pozostawiając tyłu Anouk Faivre Picon z Francji, ze stratą aż 2:35 min. Nina Lintzen Szwecji zajęła trzecie miejsce. Wśród juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce a Urszula Łętocha ukończyła bieg na 12, przedostatniej pozycji. Po dwóch imprezach FIS Rollerski World Cup 2011 w klasyfikacji generalnej prowadzi Sergio Bonaldi z 116 punktami. Obrońca Pucharu Świata Simone Paredi awansował na drugie miejsce i ma 110 punktów. Zwycięzca z soboty Igor Glushkov spadł na trzecie miejsce. Wśród kobiet nadal w generalce prowadzi Rosjanka Elena Ektova, zebrała ona 122 punktów. Druga jest Francuska Anouk Faivre Picon. Trzecia Szwedkan Hanna Seppas jest trzecim z 118 punktami.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-06-27 17:02

Czytaj więcej

Rosjanie najszybsi w otwarciu rywalizacji w PŚ na nartorolkach

Wystartował Puchar Świata na nartorolkach. Inauguracja tegorocznego ścigania odbyła się w Bessans we Francji. Pierwszego dnia rywalizacji zwycięstwo odnieśli Elena Ektova i Igor Glushkov. Przy słonecznej i upalnej pogodzie zawodnicy rywalizowali na 15 km techniką dowolną. Wśród mężczyzn pierwszy na metę przybył Rosjanin Igor Glushkov, pokonując swojego rodaka Alxandra Denisowa i Włocha Glauco Pizzutto. Obrońca Pucharu Świata z poprzedniego sezonu Simone Paredi zajął czwarte miejsce. Wsród kobiet zwyciężyła Elena Ektova pokonując Guro Stroem Solli z Norwegii przez +0.3 sek. Trzecie miejsce podium przypadło Rosjance Evgenii Kurochkinowej. Zwycięzcy zawodów zainkasowali 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Za drugie i trzecie miejsce dostaną kolejno 80 i 60 punktów. W rywalizacji juniorów i juniorek nasz kraj reprezentowali Mariusz Dziadkowiec-Michoń i Urszula Łętocha zajęli miejsca w środku stawki, kolejno 15 i 11 miejsce. Drugiego dnia zawodnicy będą rywalizować w biegu pod górę.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-06-27 16:43

Czytaj więcej
bjoergen

BJOERGEN I BRANDSDAL WYGRALI ROLLERSKI SHOW W OSLO.

Największe gwiazdy norweskich biegów narciarskich zgromadziły w miniony czwartek ponad 10 tysięcy widzów na Oslo Rollski Show. Zyski z imprezy zostaną przekazane na walkę z rakiem.Po raz pierwszy tego typu impreza została rozegrana w centrum Oslo. Zawodnicy rywalizowali na 1100 metrowej pętli wzdłuż morza w pobliżu słynnej Brygge Aker, gdzie mieszkańcy Oslo wypoczywają po pracy.Norweski Związek Narciarski angażuje się w inicjatywy dotyczące walki z rakiem, chorobą na którą 2 lata temu zapadł Vidar Loefshus główny trener reprezentacji.Ponad 10 tysięcy widzów wzdłuż trasy zgromadziło by podziwiać rywalizację sprinterską oraz dopingować swoich ulubieńców.Wśród kobiet triumfowała Marit Bjoergen przed Ingvild Flugstad Oestberg i Vibeke Skofterud. "Show na Brygge Aker było wspaniałą zabawą. Jednak zebraliśmy się tutaj z ważniejszego powodu." - powiedziała Bjoergen.Wśród mężczyzn emocjonująca walka trwała do samego końca. Ostatecznie Erik Brandsdal linię mety przekroczył przed Ola Vigen Hattestadem i Petterem Northugiem. Nartorolki nie były dziś najważniejsze. Jesteśmy tu by wesprzeć walkę z rakiem." - powiedział Northug.Na koniec wszyscy zawodnicy zanurzyli się w wodzie pobliskiego fiordu, a za każdego uczestnika który wskoczył do wody sponsor płacił dodatkowe 1000 koron.FOTO:blinkfestivalen.noPoniżej relacja wideo z rywalizacji mężczyzn

Autor: huk
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-06-24 18:25

Czytaj więcej

IV GRAND PRIX PODLASIA.

IV Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach odbyło się 16 czerwca w Supraślu.Na dystansach 4 i 2 kilometrów rywalizowali zawodnicy z kategorii od seniora do juniora E.W kategorii kobiet zwyciężyła brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 30 km reprezentująca UKS Puszcza Supraśl Emilia Romanowicz (FOTO).wyniki w załaczniku

Autor: kace
Źródło: Jan

Komentarzy: 0

2011-06-18 12:25

Czytaj więcej

NORTHUG VS HELLNER - RUNDA PIERWSZA DLA NORWEGA.

Nietypowy pojedynek urozmaicił rozegrany w miniony czwartek (9 czerwca) mityng Diamentowej Ligi w Oslo. Petter Northug pokonał Marcusa Hellnera na dystansie 1 mili w biegu na nartorolkach.Zanim na stadionie Bislett w Oslo do rywalizacji przystąpili najlepsi lekkoatleci świata na czele z Useinem Boltem rozegrano nietypowy pojedynek. Norweg Petter Northug zmierzył się ze Szwedem Marcusem Hellnerem na dystansie 1 mili. Zawodnicy rywalizowali na nartorolkach na tartanowej nawierzchni."Nie możemy mierzyć się z Useinem Boltem, on jest doskonale znany na całym świecie. W porównaniu z nim jesteśmy w 6 lidze." - powiedział Norweg kilka chwil po zobaczeniu najszybszego człowieka na świecie.Specjalnie na ten pojedynek Northug został przetransportowany do Oslo helikopterem z lodowca Sognefjellet gdzie trenuje z ekipą Norwegii."To było jak jazda na nartach na maśle. To o wiele trudniejsze niż bieganie po asfalcie" - skomentował Northug nietypową nawierzchnię na jakiej przyszło mu rywalizować.Hellner miał lepszy start, ale Norweg zaczekał na właściwy moment i w końcówce zaatakował w końcówce pokonując Szweda na mecie. Zwycięski czas to: 4min i 17 setnych sekundy. "Miałem nadzieję pobiec szybciej" - stwierdził Northug. Rewanż planowany jest na 29 lipca podczas mityngu w Sztokholmie.FOTO:VG/ski-nordique.netZobacz nietypową rywalizację biegaczy i fenomenalny finisz Petera Northuga (video) źródło youtube.pl

Autor: huk
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-06-10 21:40

Czytaj więcej

ZMARŁA SIOSTRA HELENA WARSZAWSKA.

12 kwietnia o godz 9.30 w zakopiańskim szpitalu zmarła siostra Helena Warszawska.

 

21 marca w ciężkim stanie trafiła do szpitala z objawami udaru mózgu.Siostra Helena Warszawska od lat związana była z Zakopanem a zwłaszcza z COS. Obecna była zawsze na zawodach Pucharu Świata w skokach, na zawodach Koziołka Matołka, a jej kreacje z Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich znane były na całym świecie. Kochała Zakopane, górali a zwłaszcza sportowców, o których zawsze się wypowiadała z czułością. Jej wiersze, torty towarzyszyły jubileuszom , imieninom i ważnym chwilom w życiu sportowej społeczności. Będzie nam brakowało jej obecności.Poniżej jej niezwykle bogaty życiorys udostępniony przez redakcję Słownika Podhalańskiego:Siostra HELENA WARSZAWSKA z domu Strochlic, pielęgniarka dyplomowana; ur. w Będzinie, córka Benka i Bali Strochlic. W czasie II wojny światowej więziona w niemieckim obozie pracy przymusowej w Kletendorf 1943-1945. Wykształcenie: średnie zawodowe z tytułem pielęgniarki dyplomowanej; staż w Klinice Akademii Medycznej w Warszawie (u prof. A. Grucy) w zakresie rehabilitacji i fizykoterapii 1950; pielęgniarka dyplomowana 1952. Pielęgniarka w KBK – Książęco-Biskupi Komitet Pomocy (obecnie Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakopanem)1950-1960; współpracownik gabinetu medycznego dla sportowców w hotelu Imperial 1950-1952; pielęgniarka w Ośrodku Sportowym w Zakopanem 1960-1963; pielęgniarka dyplomowana i przełożona Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej przy Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem 1963-1998. Pielęgniarka w Centralnym Ośrodku Sportu od 1998.W 1960 oddelegowana na Igrzyska Olimpijskie w Rzymie (zorganizowanie ambulatorium i opieka medyczna polskiej ekipy). Uczestniczka wielu imprez i zawodów sportowych (opieka medyczna) w kraju i za granicą oraz wieloletni współpracownik Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Honorowa obywatelka miasta Ciudad Real (Hiszpania) 2001. Odznaczenia: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, złoty medal „Zasłużony działacz kultury fizycznej”, złota odznaka „Za zasługi dla Zakopanego”, złota odznaka „Za zasługi dla województwa nowosądeckiego”, złota odznaka „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, złoty medal „Gazety Krakowskiej”, złoty medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego, złota odznaka Polskiego Związku Narciarskiego, medal 90-lecia PKOl dla zasłużonych dla sportu. Miejsce zamieszkania: Zakopane.Po dziś dzień wiek siostry Warszawskiej pozostaje tajemnicą. W uznaniu jej zasług 23 kwietnia ubiegłego roku władze i mieszkańcy Zakopanego urządzili huczne uroczystości jubileuszowe, podczas których składano jej życzenia z okazji... 25. urodzin.

Autor: huk
Źródło: podhale-sport.pl
Komentarzy: 0

2011-04-12 18:39

Czytaj więcej

ZMARŁ MARIAN WOYNA ORLEWICZ

W czwartek w wieku 97 lat zmarł najstarszy polski olimpijczyk, narciarz, uczestnik zimowych igrzysk w Garmisch-Partenkirchen w 1936 roku - Marian Woyna-Orlewicz.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się sobotę w Zakopanem. Prócz igrzysk w Ga-Pa Marian Woyna-Orlewicz startował m.in. w mistrzostwach świata w 1935 i 1939 roku. Był akademickim mistrzem świata w Zell am See w Austrii (1937) i wicemistrzem w Trondheim/Lillehammer (1939). Po zakończeniu kariery sportowej został szkoleniowcem polskich klasyków i osiągnął jako trener wiele sukcesów - przypomniał autor książki "Od Marusarza do Małysza" Wojciech Szatkowski. Woyna-Orlewicz urodził się 5 października 1913 roku w Wadowicach. W Zakopanem mieszkał od 1918 roku. Od 1929 roku był zawodnikiem powstałej trzy lata wcześniej zakopiańskiej sekcji narciarskiej krakowskiego klubu Wisła. Startował do 1949 r. a następnie poświęcił się karierze trenerskiej. Przygotowywał reprezentację polskich narciarzy klasycznych na zimowej igrzyska olimpijskie w St. Moritz (1948), Oslo (1952), Cortina d'Ampezzo (1956), Squaw Valley (1960) i Innsbrucku (1964). Wychował m.in. pierwszego polskiego medalistę zimowych igrzysk - Franciszka Gąsienicę-Gronia, który w 1956 roku w Cortina d'Ampezzo zajął trzecie miejsce w kombinacji norweskiej.

Źródło: PZN
Komentarzy: 0

2011-01-13 22:50

Czytaj więcej

ZMIANY W CENTRALNYM OŚRODKU SPORTU (COS).

Rada Ministrów przyjęła wniosek o wyrażenie przez Radę Ministrów zgody na utworzenie instytucji gospodarki budżetowej pod nazwą: Centralny Ośrodek Sportu, przedłożony przez ministra sportu i turystyki. Rada Ministrów zgodziła się na utworzenie instytucji gospodarki budżetowej - Centralnego Ośrodka Sportu (COS).

 

Powstanie on w miejsce likwidowanego państwowego zakładu budżetowego -Centralnego Ośrodka Sportu. Nowo utworzona jednostka zachowa tę samą nazwę ze względu na jej renomę, wieloletnią tradycję i rozpoznawalność. COS będzie realizował zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej. Będą one polegały na tworzeniu warunków organizacyjnych, ekonomicznych i technicznych do realizacji szkoleń sportowych, prowadzonych przez polskie związki sportowe i inne podmioty. W ramach tej działalności przewidziano m.in. budowę, rozbudowę, remont i utrzymanie obiektów sportowych. Założono współudział COS w organizacji zawodów sportowych oraz zarządzanie obiektami sportowymi. COS będzie prowadził też działalność dodatkową, która ma polegać na wykorzystywaniu posiadanej bazy organizacyjno-technicznej i noclegowej do świadczenia usług promujących sport i turystykę, w tym organizacji konferencji edukacyjnych i szkoleń. Źródłem przychodów COS będą przede wszystkim środki pochodzące z odpłatnego świadczenia usług na rzecz polskich związków sportowych i innych podmiotów, a także dotacje z budżetu państwa i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Planuje się również pozyskiwanie środków z funduszy unijnych. COS przejmie także pozostałe po likwidacji zakładu budżetowego środki pieniężne, jego należności i zobowiązania. Planuje się też wyposażenie COS przez ministra sportu w nieruchomości niezbędne do prowadzenia działalności przez tę jednostkę. Chodzi o nieruchomości, które są w zarządzie COS-państwowego zakładu budżetowego, za wyjątkiem nieruchomości przeznaczonej pod budowę Stadionu Narodowego.

Autor: kace
Źródło: wp.pl
Komentarzy: 0

2010-11-23 19:48

Czytaj więcej

ZAKOPANE I KRAKÓW MOGĄ STARAĆ SIĘ O ORGANIZACJĘ MŚ W NARCIARSTWIE

Wspólna kandydatura Zakopanego i Krakowa - taki jest jeden z pomysłów na to aby w Małopolsce w 2017 lub 2019 roku odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Ideę popiera Ministerstwo Sportu i Turystyki."Zakopane już trzy razy starało się bezskutecznie o organizację MŚ w narciarstwie klasycznym. Myślę, że trzeba wzmocnić kandydaturę. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie ją wspierało nie tylko werbalnie, ale także poprzez inwestycje w obiekty sportowe w Zakopanem, a pomysł aby partnerem tego miasta był Kraków jest dobry" - powiedział w niedzielę w Krakowie Adam Giersz. Minister sportu i turystyki dodał, że narciarskie MŚ w Małopolsce mogłyby być swoistym poligonem doświadczalnym przed ubieganiem się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Poseł Platformy Obywatelskiej (i jednocześnie wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki) Ireneusz Raś uważa, iż w Krakowie w trakcie Mistrzostw Świata można rozegrać np. sprinty narciarskie na Błoniach.Jak zadeklarował w Krakowie Wojciech Solik, zastępca burmistrza Zakopanego, władze stolicy Tatr popierają pomysł wspólnych mistrzostw. W takim samym duchu wypowiedział się kandydat PO na prezydenta Krakowa (obecnie wojewoda małopolski) Stanisław Kracik

Autor: huk
Źródło: sports.pl
Komentarzy: 0

2010-10-24 18:06

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p