kombinacja

Po zmaganiach w kategorii juniorów przyszedł czas na zawody w kategorii open. Tytuł mistrza Włoch wywalczył najlepszy w ostatnich latach włoski kombinator Alessandro Pittin. Seria skoków odbyła się w Predazzo na skoczni normalnej ( hs 106 ) a część biegowa w Val Di Fiemme.

 

Serię skoków wygrał uprawiający skoki narciarskie Michael Lunardi który postanowił zmierzyć się z kombinatorami Do zwycięstwa wystarczył mu skok na odległość 96,5 metra. Drugi po skokach był Manuel Maierhofer który skoczył metr bliżej i do lidera tracił 12 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się Samuel Costa który skoczył 94,5 metra co dawało mu 18 sekund straty do lidera.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Armin Bauer, Aaron Kostner i Alessandro Pittin. 

http://www.fisifvg.org/wp-content/uploads/2016/10/class.-salto-comb-ass.2016-hs106-XC013.pdf

 

Na dystansie liczącym 6,5 kilometra bez większych problemów zwyciężył Alessandro Pittin który czasem 23:26.8 zapewnił sobie tytuł mistrza kraju. 32,5 sekundy po nim na mecie zameldował się Armin Bauer który zanotował drugi czas biegu co wystarczyło na srebrny medal. Brąz wywalczył ósmy po skoku Lukas Runggaldier. Dopiero czwarty był Samuel Costa a piąty Mattia Runggaldier. Czołową szóstkę zmknął najlepszy w kategorii juniorów Aaron Kostner. W zmaganiach wzięło udział 15 zawodników a na ostatnim miejscu zawody zakończył lider po skoku Michael Lunardi.

http://www.fisifvg.org/wp-content/uploads/2016/10/class.comb_.-cia16ass-23-10-2016-xc013.pdf

 

Autor: ms.

Źródło: FIS/fisifvg.org