włochy

W sobotę 22 Października na skoczni w Predazzo oraz pobliskiej trasie biegowej rozegrano letnie mistrzostwa Włoch w kombinacji norweskiej w kategorii juniorów. Najlepszym juniorem okazał się Aaron Kostner z klubu Sciclubgardena. Zawody odbyły się na skoczni w Predazzo ( hs 106) oraz na trasie nartorolkowej. Zawodnicy musieli pokonać dystans 5 kilometrów.

 

Kostner po skoku był sklasyfikowany na trzeciej pozycji jednak dobra postawa na trasie biegu wystarczyła aby odnieść zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Mirco Sieff który do zwycięzcy stracił zaledwie 9,4 dziesiąte sekundy. Skład podium uzuzpełnił Luca Gianmoena który uzyskał najlepszy czas biegu. Na czwartym miejscu uplasował się prowadzący po skoku Giulio Bezzi.

Czołową piątkę uzupełnił Martin Taschler.

 

Pełne wyniki:

1. Aaron Kostner (SC Gardina) 19'59"8

2. Mirco Sieff (US Lavazè) +9"4

3. Luca Gianmoena (US Lavazè) +21"7

4. Giulio Bezzi (Monte Giner) +1'03"4

5. Martin Taschler (Dobbiaco) +1'52"1

6. Domenico Mariotti (Monte Giner) +1'57"5

7. Gabriele Zambelli (Monte Giner) +2'08"9

8. Denis Parolari (US Lavazè) +3'04"9

9. Nathan Runggaldier (SC Gardena) +6'41"4

10. Stefano Radovan (Monte Giner) +6'55"6

 

Mistrzostwa w kategorii juniorów to przedsmak przed mistrzostwami seniorów które odbędą się w najbliższym czasie. Do faworytów na pewno można zaliczyć Alessandro Pittina, Samuela Costę oraz innych podopiecznych trenera Paolo Bernardiego. Warto dodać że odbyły się także mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich w których triumf odnieśli Davide Bresadola( kat. open), Manuela Malsiner oraz Alex Insam( kat. junior).

 

Źródło: fisi.org

Foto.sciclubgardena.it

Autor: ms.