słowiok

Tegoroczna Letnia Grand Prix pokazała, że Jarl Magnus Riiber może być godnym rywalem dla Erica Frenzela, bowiem Norweg dziś odniósł trzecie zwycięstwo i potwierdził triumf w całym cyklu. Polaków z kolei ponownie zachwycił Paweł Słowiok. 

 

W serii skoków Norweg uzyskał 133 metry z 24. belki, co dało tradycyjnie prowadzenie z przewagą 14,6 punktu nad drugim Maxime Laheurte, co przełożyło się na 59 sekund przewagi na trasie biegu. Francuz skoczył o 4 metry mniej, a na tej samej linii wylądował trzeci Haavard Klemetsen, jednak do swojego o 6 lat młodszego rywala stracił 0.1 punktu.

 

Po serii skoków Paweł Słowiok zajmował 36. lokatę z dużymi szansami na punkty, ponieważ do 30. Leona Sarca ze Słowenii brakowało mu jedynie 12 sekund. Polak skoczył 112 metrów z 25. belki przy silnym wietrze w plecy (+10.3 pkt). Na trasę biegu wyruszył 3 minuty po Riiberze.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Na trasie nartorolek zmiany nastąpiły jedynie na drugim i trzecim miejscu, bowiem Riiber udanie utrzymał przewagę wywalczoną na obiekcie HS-137. Ostatecznie zwyciężył z przewagą 17,6 sekundy nad ulubieńcem gospodarzy, Johannesem Rydzekiem, który wskoczył na drugi stopień podium. O jedną pozycję poprawił się także Mario Seidl, czym przypieczętował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Pierwsze miejsce należało oczywiście do Riibera, który zgromadził 300 oczek i o 38 wyprzedził rywala z Austrii. Obok nich w czołowej trójce stanął Francuz, Francois Braud z dorobkiem  185 punktów.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA LGP 2016

 

W obliczu pecha polskich zawodników i kontuzji Adama Cieślara oraz Szczepana Kupczaka godnie zaprezentował się Paweł Słowiok, który z 36. miejsca awansował ostatecznie na 19, notując tym samym drugi najlepszy rezultat w karierze (po 18. miejscu w Villach). Tym razem zanotował siódmy czas na narto rolkowej trasie. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 21. lokacie, zdobywając łącznie 39 punktów. Adam Cieślar z 22 "oczkami" znalazł się 8 pozycji niżej. Szczepan Kupczak nie zdobył ani jednego punktu.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Przeczytaj także o kontuzjach polskich kombinatorów

 

fot. Katja Diegler

KaEn