słowiok

Niesamowity Jarl Magnus Riiber odniósł dziś drugie zwycięstwo w zawodach tego lata, triumfując w niemieckim Oberstdorfie. Za nim znaleźli się dwa przedstawiciele gospodarzy, Johannes Rydzek i Boern Kircheisen. Spośród Polaków wystartował dziś tylko Paweł Słowiok. 

 

Jarl Magnus Riiber już na półmetku odskoczył rywalom, lądując o kilka metrów dalej od rywali, z obniżonej, 21. platformy startowej. Norweg wylądował na 128. metrze, podczas gdy drugi wówczas, Tobias Simon, uzyskał 124 metry i tracił do zawodnika Wikingów minutę i 4 sekundy. Skakał jednak w dużo lepszych warunkach, w związku z czym dodano mu mniej punktów za niesprzyjający wiatr. Trzecie miejsce zajmował Bjoern Kircheisen ze 119-metrową próbą.

 

Daleko lądowali również 4. Johannes Rydzek (121 metrów), Haavard Klemtsen (120 metrów / 5. miejsce) czy Tomas Portyk, który był szósty po skoku na 119 metrów.

 

W Oberstdorfie dość niespodziewanie nie pojawili się Adam Cieślar i Szczepan Kupczak, w związku z czym jedynym przedstawicielem biało-czerwonych barw był Paweł Słowiok. Po rundzie skoków, w której uzyskał 109 metrów, zajmował 33. lokatę. Tracił 2 minuty i 54 sekundy do Riibera. O przyczynach nieobecności dwóch z trzech podopiecznych Wantuloka będziemy informować po rozmowie z trenerem.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Mimo jak zwykle nie najlepszego czasu biegu (30.), Jarl Magnus Riiber zdołał utrzymać prowadzenie i zwyciężyć z przewagą 13,7 sekundy nad Rydzekiem, który na trasie nart rolkowej przesunął się na 2. lokatę, wyprzedzając kolegą z zespołu Tobiasa Simona. Postawa tego zawodnika pokazała, że dobry skok to zdecydowanie za mało – 40. czas biegu spowodował, że reprezentant naszych zachodnich sąsiadów spadł na 23. lokatę. Za plecami Rydzeka znalazł się Kircheisen, który utrzymał lokatę wywalczoną na półmetku.

 

W czołówce znalazło się jeszcze kilku Niemców, m.in. Manuel Faisst i Fabian Riessle. Na 11. miejscu zmagania skończył Tomas Portyk.

 

Paweł Słowiok po raz kolejny zaliczył dobry bieg, choć do fenomenalnych rezultatów z pierwszej dziesiątki wywalczonych w Villachi Oerwiesenthal trochę zabrakło. Tym razem zawodnik AZS AWF Katowice zanotował 21. rezultat na trasie, co zaowocowało punktami i 22. lokatą w całych zawodach. Do zwycięzcy Polakowi zabrakło 2:05.5 sekundy.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

W klasyfikacji generalnej dalej prowadzi Mario Seidl, mając jednak tylko 12 punktów przewagi nad dwukrotnym triumfatorem zawodów, Jarlem Magnusem Riiberem. O miejsce na podium rozgrywek jutro powalczy także Fbian Riessle mający na koncie o 60 punktów mniej od Norwega i o 5 więcej od Bjoerna Kircheisena i Francoisa Brauda. Dwaj Polacy, którzy punktowali w tym sezonie letnim, plasują się w połowie trzeciej dziesiątki – 24. jest Paweł Słowiok z dorobkiem 27 punktów, a 22 „oczka” zdobyte przez Cieślara plasują go o pozycję niżej.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA LGP PO PIERWSZYCH ZAWODACH W OBERSTDORFIE

 

Jutrzejszy finał rozpocznie się serią skoków o 19:00. Tradycyjnie wieczorem, o 20.30, zawodnicy wybiegną na trasę 10 kilometrów, by walczyć o cenne punkty i wysokie miejsca w całym cyklu.

 

fot. Katja Diegler

KaEn