Czwartkowe kwalifikacje rozpoczęły finałowy weekend zmagań w ramach kombinacji norweskiej  w sezonie 2015/16. Na czele stawki znalazł się powracający po chorobie Akito Watabe. Lepiej z Polaków zaprezentował się zwyczajowo Szczepan Kupczak.

 

Żaden z zawodników nie doskoczył do rozmiaru skoczni w Niemczech (HS-106). Najbliżej tego osiągnięcia był Manuel Faisst, który osiągnął 103,5 metra, jednak ze względu na wiatr pod narty liczący ponad metr na sekundę, zajął dopiero 4. miejsce. 1,5 metra bliżej lądował zwycięzca rundy PCR, Akito Watabe, o 2 punkty (8 sekund) wyprzedził drugiego Jana Schmida (101,5 metra). Trzecie miejsce wywalczył triumfator jednego z konkursów w Val di Fiemme, Bernhard Gruber, o 50 centymetrów przekraczając setny metr.

 

Powyżej setnego metra szybowali jeszcze Tobias Simon (101,5 metra), Lukas Klapfer i Takehiro Watabe.

 

Tradycyjnie w skocznej serii kwalifikacyjnej lepszym z biało-czerwonych był Szczepan Kupczak, który uzyskał 101,5 metra - odległość ta dała mu 8. miejsce. Gdyby runda PCR miała być docelową serią skoków, Polak wybiegłby na trasę ze stratą 34 sekund. 33. pozycję po skoku na 95,5 metra zajął drugi z podopiecznych Wantuloka, czyli Adam Cieślar (wirtualne strata 1 minuty i 29 sekund do zwycięzcy).

 

Jutro kombinatorzy powalczą w zmaganiach drużynowych. Początek rundy skoków o godzinie 11.00. 3 godziny później start biegu. 

 

WYNIKI PCR

 

Katarzyna Nowak