lillehammer

We wtorkowe przedpołudnie młodzi kombinatorzy norwescy startujący w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży (YOG) w Lillehammer stanęli do walki o medale. Wśród nich znalazł się i Polak, Paweł Twardosz, który na trasie biegu przesunął się na 6. miejsce. Zwycięzcą został Niemiec Tim Koop.

 

Paweł Twardosz po skokach plasował się na 7. pozycji w stawce 14 zawodników, uzyskując 92 metry. Dalej od niego, nie licząc lidera z Niemiec, lądowali reprezentanci Austrii, Słowenii, Francji, Czech i USA. Na półmetku tracił do Koopa minutę i 6 sekund, a do plasującego się na trzecim stopniu podium Czecha, Ondreja Pazouta, 47 sekund.

 

Ostatecznie, po 5-kilometrowej trasie, wszyscy dwuboiści z podium utrzymali swoje lokaty. Pozycję wyżej przesunął się za to Paweł Twardosz, który do zwycięzcy stracił 53 sekundy i zanotował 5. czas biegu (13:18.4). Do brązowego medalu zabrakło 45.1 sekundy. Złoto wpadło w ręce Niemca, Tima Koopa, srebro zdobył Amerykanin, Ben Loomis, a brąz wspomniany Czach, Ondrej Pazout.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

 

Katarzyna Nowak