kombinacja norweska

W ramach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej, rozgrywanej w ten weekend w niemieckim Oberwiesenthal, odbył się dziś konkurs indywidualny. Zawodnicy walczyli na skoczni o punkcie konstrukcyjnym 95 m oraz w biegu na 10 km Gundersenem. Zwyciężył reprezentant Niemiec - Eric Frenzel, a na podium stanęło z nim jeszcze dwóch jego rodaków.

 

Po skokach prowadził Eric Frenzel, który skoczył na odległość 105 metrów. Za nim znalazł się Japończyk Akito Watabe - 103,5 metra. Trzeci był Tomas Portyk (Czechy) ze skokiem na odległość 99,5 metra, a za nim znalazł się reprezentant Austrii - Mario Seidl (100 m). Na 5. pozycji wylądował Braud Francois (FRA), dwuboista oddał skok na taką samą odległość, jak Seidl.

 

Dobrze poradził sobie nasz reprezentant - Adam Cieślar (92 m), który zajął 28. miejsce. Paweł Słowiok po skoku na 91,5 metra był 37.

 

Frenzel utrzymał prowadzenie po skokach i dzięki temu wygrał dzisiejsze zawody. Na metę Niemiec dotarł z czasem 25.38,5 min. Swojego rodaka próbował dogonić Johannes Rydzek, ale ostatecznie zajął drugie miejsce ze stratą 11,3 sekundy. Trzecią pozycję na podium również zajął Niemiec - Fabian Riessle (+18,5 sek).

 

Na 4. miejscu zawody zakończył Mario Seidl (+21.1 sek).

 

Na niezłym miejscu - 30. - zawody ukończył Adam Cieślar. Polak na metę dotarł 2.36,2 min. za Frenzelem. Z kolei Paweł Słowiok pozostał na 37. pozycji, którą zajmował po skokach, a jego strata do zwycięzcy wyniosła 3.32,8 min.

 

PEŁNE WYNIKI

 

Warto dodać, że dwóch bardzo znanych zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Tino Edelmann za nieregulaminowy strój oraz Bernhard Gruber za zbyt szybki start do biegu.


Kolejne zawody Letniej Grand Prix odbędą się 2 września (środa) w austriackim Tschagguns/Partenen.

 

/bt/

 

fot. www.fis-ski.com