eyof

Reprezentanci Austrii wygrali drużynowy konkurs kombinacji norweskiej rozgrywany w ramach XII Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Polacy zajęli 9. miejsce.

 

Po skokach na prowadzeniu byli Niemcy (Tim Kopp, Benedikt Schwaiger, Willi Hengelhaupt i Constantin Schnurr). Na miejscu drugim plasowali się Francuzi (Brice Ottonelo, Theo Rochat, Yann Laheurte i Lilian Vaxelaire), którzy po przeliczeniu tracili 23s. Miesce trzecie zajmowali Słoweńcy (Gasper Brecl, Matevz Malovrh, Jaka Matko i Vid Vrhovnik) +55s. Polacy startujący w składzie Mateusz Dyrcz, Kacper Konior, Paweł Chyc i Paweł Twardosz po skokach zajmowali ostatnie, 10. miejsce.

WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu najlepsi okazali się jednak Austriacy, złote medale wywalczyli Daniel Reider, Philipp Kuttin, Samuel Mraz i Mika Vermeulen. Na miejscu drugim uplasowali się Niemcy (Constantin Schnurr, Benedikt Schwaiger, Tim Kopp oraz Willi Hengelhaupt) tracąc do Austriaków 3,3s. Brązowe medale wywalczyli Francuzi. Polakom w biegu udało się wyprzedzić Estończyków i zająć 9. miejsce.

WYNIKI

 

HuK