Ogromne emocje na finiszu biegu towarzyszyły dziś kombinatorom norweskim w niemieckim Schonach. Po niemalże sprinterskim finiszu wygrał Austriak Lukas Klapfer, który sekundę wyprzedził Akito Watabe. Japończyk biegł mocno już od początku rywalizacji. Trzeci był Norweg Jan Schmid, który do zwycięzcy stracił +2.3 sekundy.

 

Klapfer szarpnął już po pokonaniu około połowy dystansu. Na kilka kilometrów przed metą wydawało się jednak, że Austriak źle rozłożył siły, ale na ostatnich metrach przypuścił skuteczny atak.

Tuż za podium uplasował się rodak Klapfera, Bernhard Gruber ze stratą +3.4 sekundy. Piąty na mecie był startujący z dziewiętnastym numerem startowym Joergen Graabak. Norweg po niezwykle mocnym biegu na mecie tracił do zwycięzcy +6.7 sekundy. Szóste miejsce zajął najszybszy dziś na trasie biegu Alessandro Pittin. Włoch wbiegł na metę 8.8 sekundy później niż Klapfer. Siódme miejsce zajął prowadzący po skokach Haavard Klemetsen ze stratą +10.6. Ósmy był najlepszy dziś z reprezentantów gospodarzy Johannes Rydzek. Niemiec bardzo długo trzymał się tuż za Graabakiem, ale na ostatnich metrach nie wytrzymał tempa i zakończył rywalizację ze stratą +12.5 sekundy. Dziewiątym zawodnikiem na mecie był Amerykanin Bryan Fletcher ze stratą +14.5 sekundy do zwycięzcy. Najlepszą dziesiątkę zamknął Czech Miroslav Dvorak, który do Klapfera stracił 16 sekund.

WYNIKI

 

SKOKI:

Konkurs skoków wygrał Norweg Haavard Klemetsen, który oddał dziś skok na odległość  102 m, co było drugą odległością dzisiejszego dnia. Na drugiej pozycji wylądował Yoshito Watabe, który oddał ładny skok na odległość 101,5 m i ruszy na trasę ze stratą sześciu sekund do Norwega. Podium uzupełnił Lukas Klapfer. Austriak uzyskał dzisiaj równe 100 m i traci do Klemetsena 15 sekund.

Za podium uplasował się Rosjanin Evgeniy Klimov (102,5 m), który ruszy na trasę 16 sekund po prowadzącym Norwegu. Tuż za Klimovem uplasował się Tomas Portyk. Reprezentant naszych południowych sąsiadów oddał skok na odległość 101 m i po pierwszej części rywalizacji traci 18 sekund do Klemetsena. Szóstą pozycję zajął Mario Seidl (101 m, +0:20). Za Austriakiem sklasyfikowano dwóch Japończyków - drugiego z braci Watabe, Akito, który uzyskał odległość 99,5 m i traci 22 sekundy do Klemetsena. Na ósmej pozycji uplasowali się ex aequo Japończyk Taihei Kato (102 m, +0:24) oraz Niemiec Tobias Haug (100,5 m, +0:24) Czołową dziesiątkę zamknął Eric Frenzel (100m, +0:26).

WYNIKI PO SKOKACH

 

Kolejne zawody już w przyszły weekend we francuskim Chaux-Neuve, gdzie zaplanowano konkurs indywidualny w sobotę oraz sprint drużynowy w niedzielę.

PROGRAM ZAWODÓW

Piątek: runda prowizoryczna – 12:00

Sobota: skoki – 10:30; bieg – 13:30

Niedziela: skoki – 10:00; bieg – 13:30

 

Magdalena Gapsa