kn

Zawody rozegrano w niedzielę w Otepää na obiekcie o HS100. Zwyciężył drugi po skokach, a najszybszy w biegu z czasem 25:02, Karl-August Tiirmaa (na zdjęciu pierwszy z lewej)  z przewagę 16 sekund nad trzecim po konkursie skoków Hanem Hendrikiem Piho. Na najniższym stopniu podium stanął lider po konkursie skoków Kristjan Ilves, ze stratą minuty i siedmiu sekund.

 

„Najtrudniejsze było ostatnie okrążenie” mówił po biegu zwycięzca – Karl-August Tirmaa „ Cały czas w trakcie ostatniego kółka obawiałem się, że Han mnie dogoni, udało się jednak dotrzeć do mety przed nim. Ogólne odczucia mam jednak pozytywne, jestem w dobrej dyspozycji. Nadal mam kłopoty z ustabilizowaniem formy skokowej, jednak w biegu widać poprawę. Liczę, że na zimę będę gotowy ”

 

Wicemistrz, Han Hendrik Piho, także pozytywnie oceniał niedzielne zawody odnosząc się także do swoich treningów w Norwegii, gdzie od niedawna mieszka: „ Generalnie jestem zadowolony z moich dzisiejszych skoków, wszystkie były na równym, dobrym poziomie, a najlepszy przyszedł w serii konkursowej. Bieg zacząłem z wiarą we własne możliwości, ale Karl był dzisiaj zbyt silny. W Norwegii nie przygotowywaliśmy się jeszcze pod starty, a wcześniej mieliśmy bardzo ciężkie treningi, po których nie jestem jeszcze w pełni zregenerowany. Dobrze jest móc sprawdzić swoją dyspozycję latem, jednak najważniejsze to przygotować się do sezonu zimowego”

W zawodach nie uczestniczył wracający do zdrowia po kontuzji  Kail Piho.

foto:estonian ski federation

 

Pełne wyniku zawodów

Wyniki po skokach