JakobLange

Lillehammer w minionym tygodniu było miejscem zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Panie w norweskiej miejscowości inaugurowały nowy sezon. Tym razem Lillehammer ponownie jest miejscem inauguracji, tym Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich dla obu płci. Specjaliści i specjalistki od kombinacji norweskiej swoje pierwsze konkursy mieli już dzisiaj, a jutro przed drugie zawody indywidualne w tej miejscowości. Na starcie zawodów mężczyzn mamy w Norwegii czterech Polaków oraz jedną Polkę. Zawody mężczyzn wygrał dzisiaj Niemiec, Jakob Lange, natomiast w zawodach kobiet najlepsza była Finka, Minja Korhonen. Panowie z Polski dzisiaj niestety nie punktowali. Dobrze spisała się natomiast Joanna Kil, która zajęcła piąte miejsce.

Mężczyźni

Po długim wstępie czas przejść do konkretów. Zarówno panie i panowie skakali dzisiaj na normalnym obiekcie w Lillehammer. Różnił się natomiast dystans biegu. Panowie tradycyjnie biegli na 10 kilometrów, a panie na dystansie o połowę krótszym. Po skokach na czele był Richard Stenzel, który skoczył 94,5 metra. Za nim ze stratą zaledwie 0,1 punktu był Florian Kolb, który skoczył 94 metry. Trzeci po skokach był Jakob Lange, który do lidera tracił przed biegiem tylko trzy sekundy, a w swoim skoku uzyskał 93 metry. Kolejne miejsca zajęli Mario Seidl i Manuel Einkemmer, a czołową szóstkę zamknął Słoweniec, Matic Garbajs.

Bieg przyniósł zmiany w kolejności wyników. Zawody wygrał dominator Pucharu kontynentalnego, znany również z Pucharu Świata, Niemiec Jakob Lange, który uzyskał 10 czas biegu, jednak to wystarczyło do awansu z trzeciego miejsca po skokach na pierwsze miejsce. Drugi ze stratą 5.4 sekundy był Norweg, najszybszy na trasie Aleksander Skoglun, który po skokach był dopiero 25. Trzecie miejsce zajął reprezentant Francji, Gael Blondeau, który uzyskał drugi czas biegu, a po skokach był 18. Do Lange stracił 9.1 sekundy. Kolejne miejsca zajęli znany z sukcesów w Pucharze Świata, Mario Seidl oraz jego rodak Florian Kolb. Czołową szóstkę zamknął kolejny z Austriaków, Manuel Einkemmer. Słabo zaprezentował się utytułowany Fabian Riessle, któy zajął dopiero 26 miejsce. Polacy zakończyli zawody w piątej dziesiątce i tym samym nie zdobyli dzisiaj ani jednego punktu. Najlepszy z nich, Kacper Jarząbek spadł z 17 miejsca zajmowanego po skokach na 44 pozycję, natomiast Andrzej Szczechowicz uplasował się na miejscu 47, awansował tym samym o dwie pozycje. Paweł Szyndlar utrzymał 49 miejsce zajmowane po skokach, a Miłosz Krzempek nie wystartował w serii konkursowej skoków.

WYNIKI PO SKOKACH

PEŁNE WYNIKI

Kobiety

Dużo lepiej niż panowie wypadła Joanna Kil. Polka finalnie zajeła piąte miejsce, a po skokach była na pozycji dziewiątej. Na czele po skokach była natomiast Anna Haeckel z Niemiec, a kolejne miejsca zajmowały Minja Korhonen, Ingrid Laate, Lisa Hirner, Ronja Loh i Annika Malacinski.

Po biegu doszło do przetasowań w czołówce. Zawody wygrała Minja Korhonen, co nie jest niespodzianką. Młoda Finka bardzo dobrze spisywała się tydzień temu podczas zawodów Pucharu Świata w tej samej miejscowości. Ze stratą 16.9 sekundy na metę przybiegła Lisa Hirner, która również należy do jednej z lepszych zawodniczek w Pucharze Świata. Za Austriaczką uplasowała się natomiast Annika Malacinski, czyli kolejna zawodniczka, która z niezłej strony pokazała się tydzień wcześniej w Pucharze Świata. Kolejne miesjca zajęły Marte Leinan Lund, Joanna Kil i Alexa Brabec.

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com