kombinacja

W finałowym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer ponownie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Jarl Magnus Riiber. Tym razem zawodnicy skakali na dużym obiekcie, a do pokonania mieli dystans 10 kilometrów. Polacy nie startowali.

 

Skoki

 

Po skokach na czele był oczywiście Jarl Magnus Riiber. Norweg uzyskał w swojej próbie odległość 141 metrów, z 11 belki startowej, natomiast wszyscy pozostali zawodnicy skakali z 12 rozbiegu. Drugi po skokach, Johannes Lamparter skoczył 135 metrów i do Riibera przed biegiem tracił 55 sekund. Trzeci Ryota Yamamoto również uzyskał 135 metrów, a do Riibera tracił równo minutę. Kolejne pozycje zajęli Franc-Josef Rehrl, Stefan Rettenegger, Terence Weber, Martin Fritz, Julian Schmid, Lukas Greiderer, a czołową dzisiątkę po skokach zamykał Eero Hirvonen z Finlandii. Zdyskawalifikowany za nieprawdiłowy kombinezon został Andreas Ottesen. Sklasyfikowano 53 zawodników.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

 

Bieg   

 

Przed biegiem, podobnie jak wczoraj za głównego faworyta do zwycięstwa uchodził Riiber. Niespodzianki nie było. Co prawda Norweg stracił nieco ze swojej dużej przewagi, jednak spokojnie wygrał zawody, z przewagą 33.8 sekundy nad drugim Johannesem Lampartere. Na kolejnych pozycjach różnice czasowe były już dużo mniejsze. Na trzeciej pozycji zawody ukończył najlepszy na trasie Joergen Graabak, jednak o trzecie miejsca stoczył on zaciętą walkę na finiszu z Jensem Luraasem Oftebro, a o tym, kto był lepszy zadecydował fotofinisz. Z nieco większą stratą do mety przybiegł Stefan Rettenegger, a kolejne miejsca zajęli Julian Schmid, Eero Hirvonen, Franz-Josef Rehrl, Lukas Greiderer i Martin Fritz. Bieg ukończyło 49 zawodników. Do rywalizacji nie przystąpił Ondrej Pazout i Domenico Mariotti, a zawodów nie ukończyli Marius Solvik i Laurent Muhlethaler. 

 

PEŁNE WYNIKI

 

 

 

Za tydzień w Lillehammer odbędą się pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Tym razem w rywalizacji mają wziąć udział reprezentanci Polski. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się natomiast w Ramsau za dwa tygodnie. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski