riiber

Sobota oznaczała dla kombinatorów norweskich kolejne zawody ondywidualne w Ruce. Tym razem zawodnicy mieli do oddania jeden skok na dużej skoczni w Ruce (hs142), a następnie zmierzyli się na trasie biegowej, gdzie mieli do pokonania 10 kilometrów. Złudzeń rywalom nie pozostawił Jarl Magnus Riiber, który sięgnął po kolejne zwycięstwo w karierze.

 

Skoki

 

Po skokach na czele był główny faworyt tej części rywalizacji, czyli Jarl Magnus Riiber. Norweg uzyskał w swoim skoku 143,5 metra z 15 belki startowej. Tyle samo, lecz z 16 rozbiegu uzyskał Johannes Lamparter z Austrii, który po skokach tracił do Riibera 32 sekundy. Trzeci był Terence Weber, który z 18 belki startowej skoczył 142,5 metra, a do Riibera przed biegiem tracił minutę i 10 sekund. 

 

Wyniki po skokach

 

 

Bieg

 

Rywalizacja na trasie biegowej przebiegała bez większych zaskoczeń. Riiber pewnie utrzymywał przewagę i spokojnie odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Drugie miejsce zajął drugi po skokach Lamparter, który do zwycięzcy stracił 53.8 sekundy, a na trzecim miejscu przybiegł Joergen Graabak, który awansował z czwartego miejsca po skokach i do swojego rodaka stracił 1:26.2. Kolejne miejsca zajęli Stefan Rettenegger, Julian Schmid i Kristjan Ilves. Trzeci po skokach Weber spadł na 7 miejsce, a czołową ósemkę zamknął Johannes Rydzek.  

 

Pełne wyniki

 

 

Jutro w Ruce finałowe zawody Ruka Triple w kombinacji norweskiej. Po raz kolejny zawody zostaną rozegrane w innej formule, niż ta najczęśćiej stosowana, czyli taką którą mogliśmy oglądać dzisiaj. Jutro zawodnicy najpierw przystąpią bowiem do biegu na 10 kilometrów ze startu masowego, a po południu czeka ich rywalizacja na skoczni, która wyłoni zwycięzcę całcyh zawodów oraz turnieju organizowanego w Ruce. Początek biegu o godzinie 9:00 polskiego czasu, natomiast skoki są planowane na godzinę 13:35. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski