kn

Austriackie Ramsau to ostatni etap Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym roku kalendarzowym. Po raz kolejny zawody wśród kobiet wygrała Gyda Westvold Hansen z Norwegii, a wśród mężczyzn kolejne zwycięstwo odniósł jej rodak, Jarl Magnus Riiber, który podobnie jak Hansen pewnie zmierza po kryształową kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jedyny Polak w dzisiejszych zawodach, Szczepan Kupczak nie zdobył pucharowych punktów, zajmując 36 miejsce. 

 

Kobiety

 

Panie pierwsze zawody w Ramsau miały za sobą już w piątek. Już po skokach prowadziła główna faworytka zawodów, czyli Gyda Westvold Hansen, która skoczyła 95 metrów. Druga była Ema Volavsek (91 metrów), a trzecia Yuna Kasai (88,5 metra). Niedopuszczona do startu została Annalena Slamik, zdyskwalifikowana już po skoku została Stefania Naydomwa a Mari Leinan Lund nie wystartowała w konkursie skoków. 

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

 

Bieg nie przyniósł żadnych zmian w pierwszej trójce. Zawodniczki dobiegły na dokładnie tych samych pozycjach, które zajmowały po skokach. Czwarta była Marte Leinan Lund, piąta Lisa Hirner, a szósta Anju Nakamura. 

 

PEŁNE WYNIKI

 

 

Mężczyźni

 

Pierwszy konkurs mężczyzn odbył się w sobotę. Podobnie jak w zmaganiach kobiet tak i u mężczyzn zwycięstwo odniósł zdecydowany faworyt rywalizacji w Ramsau, czyli Jarl Magnus Riiber. Norweg prowadził już po skokach. Jako jedyny przekroczył 100 metrów na normalnej skoczni skacząc aż 102 metry, jednak swoją próbę zakończył podpórką, co mimo wszystko wystarczyło mu do bardzo pewnego prowadzenia po skokach. Jego przewaga nad drugim Julianem Schmidem, który skoczył 10 metrów mniej od Norwega wynosiła aż 48 sekund. Drugi razem z Niemcem był Simen Tiller, który skoczył 97 metrów, jednak skakał z wyższego o 1 stopień rozbiegu. Czwarty był ze stratą 50 sekund Tomas Portyk, piąty tracący również 50 sekund Yoshito Watabe, a szósty ze stratą 52 sekund Terence Weber. Szczepan Kupczak po skokach był na 28 miejscu.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

 

W biegu problemów nie miał Jarl Magnus Riiber, który pewnie sięgnął po kolejne w tym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Ze stratą 28 sekund drugi przybiegł Vinzenz Geiger, który pod koniec wyścigu odskoczył od grupki biegnącej wspólnie za Riiberem. Zaciętą walkę o 3 miejsce stoczyli Ilkka Herola i Johannes Lamparter, jednak ostatecznie to Fin okazał się minimalnie lepzy od reprezentanta gospodarzy. Piąty był Terence Weber, a szósty Espen Bjoernstad. Niestety bez punktów dzisiejszy występ zakończył Szczepan Kupczak. Polak zajął 36 pozycję. 

 

PEŁNE WYNIKI

 

 

Źródło: fis-ski.com

 

Zdjęcie: PZN

 

Maciej Sulowski