RIIBER

Ostatni dzień zmagań w cyklu Ruka Triple przyniósł organizatorom spore problemy. Wiatr mocno dawał się dziś we znaki na skoczni przez co nie udało się dokończyć planowanej na dziś serii skoków i skorzystano z wyników czwartkowej rundy prowizorycznej. Innym problemem  była bardzo niska tempreatura przez którą zawody w biegach narciarskich również rozgrywane w Ruce odbyły się z opóźnieniem a częsć zawodników i zawodniczek specjalizującyh się w tej dyscyplinie zrezygnowało z dzisiejszego startu. Podobnie sytuacja wyglądała w zmaganiach dwuboistów, a wśród zawodników którzy zrezygnowali ze startu był jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak.

 

Czwartkową rundę prowizoryczną wygrał Johannes Lamparter z Austrii. Drugi był Mario Seidl a trzeci Jarl Magnus Riiber. Szczepan Kupczak zajął wówczas 25 miejsce, jednak nie przystąpił dzisiaj do biegu. 

 

Bieg rozegrany o godzinie 15:05 polskiego czasu na dystansie 10 kilometrów przyniósł kolejne zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera. Norweg, który został wczoraj zdyskwalifikowany w rundzie kwalifikacyjnej dzisiaj nie miał już problemów z nieregulaminowym sprzętem i pewnie odniósł zwycięstwo nad drugim Johannesem Lamparterem, który do Norwega stracił 12,4 sekundy. Trzecie miejsce zajął Jens Luraas Oftebro, czwarte Lukas Greiderer a szóste Ryota Yamamoto. 

 

WYNIKI

 

 

Cały cykl Ruka Triple również wygrał Riiber, który zgromadził 200 punktów. 8 punktów mniej ma na swoim koncie Johannes Lamparter a trzecie miejsce w otwierającym sezon 2021/2022 turnieju zajął z dorobkiem 164 punktów Terence Weber. Szczepan Kupczak zdobył 2 punkty i zarówno w Ruka Triple jak i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, na którą składają się właśnie zawody w Ruce plasuje się na 36 miejscu w klasyfikacji generalnej. 

 

KLASYFIKACJA RUKA TRIPLE ORAZ KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski